Lietuvos naujienos

Žiniasklaida: „Ignitis“ nutrauks sutartis daliai verslo klientų

Didžiausias nepriklausomas ir visuomeninis elektros tiekėjas „Ignitis“ daliai verslo klientų pranešė nuo spalio 1 d. nutrauksiantis biržinės kainodaros neterminuotas sutartis.

Apie tai penktadienį paskelbė naujienų portalas „Delfi“, gavęs „Ignitis“ klientams siųsto laiško kopiją.

Laiške rašoma, kad „Ignitis“ nebeišgali tęsti sutarties esamomis sąlygomis, esą dėl išaugusių elektros savikainos kaštų ir ateities elektros rinkoje prognozuojamos įtemptos situacijos.

 

Anot „Ignitis“ atstovės Lauros Beganskienės, norimas nutraukti sutarties sąlygas, tiekėjui iš anksto įspėjus, galima koreguoti, o klientui nesutikus, sutartis būtų nutraukiama.

Ji nurodė, kad neterminuotos biržinės kainodaros sutartys su verslo klientais pasirašytos, kai „Nord Pool“ biržoje elektros kainos svyravo apie 50 Eur/MWh. Palyginimui, trečiadienį elektros biržos kaina Lietuvoje siekė 823 eurus, ketvirtadienį – 571, penktadienį – 515, o šeštadienį sieks 393 eurus.

„Ignitis“ argumentuoja, kad esant tokioms kainoms, fiksuota sutartyse numatyta dedamoji nebepadengia tiesiogiai su elektros kainos dydžiu tiesiogiai susijusių elektros balansavimo išlaidų, dėl ko turi būti keičiama. Ši dedamoji į apskaičiuojamą kainą esą įtraukta, nes ja padengiami su tiekimu susiję kaštai.

 

„Dėl šios priežasties, laikydamiesi sutartyje numatytų terminų ir sąlygų klientus informavome apie sutarties nutraukimą ar sąlygų koregavimą“, – „Delfi“ cituoja „Ignitis“ atstovę L. Beganskienę.

ELTA primena, kad antras didžiausias nepriklausomas elektros tiekėjas „Perlas Energija“ jau rugpjūčio pradžioje pranešė, kad itin aukštų kainų biržoje yra priverstas atsisakyti fiksuotos kainos planų ir visus klientus perkelti į planą „Birža“. Ketvirtadienį tiekėjas paskelbė, kad ketina nutraukti veiklą.

Tuo metu trečiadienį 18–19 val. elektros kaina „Nord Pool“ biržoje Lietuvos, Latvijos ir Estijos zonose siekė maksimalią 4 tūkst. Eur/MWh ribą, o bendra visos dienos kaina viršijo 830 Eur/MWh.

 

ELTA (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
16 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button