Ministrai nevienareikšmiškai vertina ketinimus iki 2028 m. atnaujinti pastatų kompleksą Vilniaus centre, kur anksčiau veikė įvairūs mokslinių tyrimų institutai, ir į jį perkelti dalį ministerijų. Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas nuogąstauja, kad jo vadovaujama ministerija privalės užtikrinti saugumo reikalavimus, todėl, pasak jo, norint įgyvendinti siūlomą koncepciją, tam prireiktų itin solidžios sumos.

„Aš manau, kad, vienas dalykas, tai būtų susiję su daug didesnėmis investicijomis. Mes jau iš ministerijos esame iškėlę agentūras, kai kuriuos skyrius, kurie gali dirbti toje aplinkoje, kur nėra tiek reikalavimų, pavyzdžiui, slaptos informacijos naudojimui, zonų slaptumo sudarymui ir panašiai. Tai, be abejonės, yra paskaičiuota, kiek tai kainuotų – tai būtų gerokai didesnės lėšos“, – prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė A. Anušauskas, kartu primindamas iniciatyvą perskelti Valstybės saugumo departamentą (VSD).

„Tiesiog buvo tikrai solidi suma, kuri investuota į šį objektą“, – sakė jis.

Tuo tarpu teisingumo ministrė Ewelina Dobrowolska svarsto, kad koncepcijos įgyvendinimas galėtų prisidėti prie efektyvesnio Vyriausybės darbo.

„Pagrindinis dalykas yra valdymo efektyvumas, ką mes mėginame jau dabar žiūrėti. Tai dėl Teisingumo ministerijai pavaldžių įstaigų, (…) mes mėginame koncentruoti ir kartu sodinti visus. Artimiausiu metu norėtųsi tikėti, kad tai pavyks. Tai, be abejo, ir Vyriausybės aparatas analogiškai galėtų būti efektyviau valdomas“, – sakė E. Dobrowolska.

Iniciatyvai linkusi pritarti ir socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė. Vis tik, pabrėžia ji, būtina numatyti optimalų viešųjų resursų naudojimą.

„Jei tai būtų optimalesnis viešųjų išteklių ir resursų naudojimas, tai tikrai idėją palaikyčiau, todėl, kad turbūt būtų patogiau, kai visas valdymas vyktų vienoje vietoje. Ir jeigu taip būtų ilgalaikėje perspektyvoje taupomi ir viešieji finansai, tai pritarčiau tokiam sprendimui“, – žurnalistams nurodė M. Navickienė.

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė taip pat, iniciatyvai įkurti sostinės centre ministerijų miestelį, yra linkusi pritarti. Anot jos, būtina apsvastyti visas galimybes, kaip efektyviau organizuoti darbą.

„Aš manau, kad, sistemiškai žiūrint, matyt, tokių sprendimų reikia ir reikia galvoti, kaip geriau organizuoti patį darbą, kaip užtikrinti geresnes darbo sąlygas ir galvoti apie efektyvius valstybės turto išnaudojimo sprendimus“, – idėją detalizavo A. Bilotaitė.

ELTA primena, kad iki 2028 m. ketinama atnaujinti pastatų kompleksą Vilniaus centre, A. Goštauto gatvėje, kur anksčiau veikė įvairūs mokslinių tyrimų institutai, ir į jį perkelti dalį ministerijų bei kitų įstaigų. Komplekso plotas yra daugiau kaip 34 tūkst. kv. metrų. Įstatymo projekte nurodoma, kad komplekso užimtumas šiuo metu siekia 40,92 proc.

„Komplekse esančios laisvos patalpos šiuo metu nėra tinkamos būklės nei valstybės įstaigų veiklai, nei nuomai, nes potencialūs nuomininkai, vengia priimti ilgalaikius sprendimus, susijusius su patalpų nuoma šiame komplekse“, – rašoma projekte.

Komplekso vystymą šešiais etapais siūloma įgyvendinti iki 2028 m. antro ketvirčio. Kartu su pirmojo etapo, kurį pabaigti numatyta iki 2025 m. antro ketvirčio, įgyvendinimu siūloma lygiagrečiai organizuoti likusios komplekso dalies projekto konkursą.

„Kadangi dabartiniai ministerijų pastatai yra neefektyvūs vertinant ir energinių išteklių sąnaudų, ir išplanavimo bei patalpų išnaudojimo aspektais, be to, yra fiziškai ir (arba) funkciškai (technologiškai) nusidėvėję ir atitinka bent keletą iš Turto valdymo įstatyme nustatytų administracinės paskirties valstybės nekilnojamojo turto atnaujinimo požymių, pirmuosius tris iš šešių komplekso etapų siūloma skirti ministerijų poreikių užtikrinimui“, – rašoma projekte.

Pirmuoju etapu siūloma perkelti Žemės ūkio, Susisiekimo ir Sveikatos apsaugos ministerijas. Antruoju – Finansų ir Aplinkos ministerijas. Trečiuoju siūloma perkelti Ekonomikos ir inovacijų, Energetikos, Teisingumo bei Socialinės apsaugos ir darbo ministerijas.

Rugilė Augustaitytė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

12 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist