Vidaus reikalų ministerija (VRM) antradienį Vilniuje pristatys naują informacinę kampaniją apie gyventojų ir valstybės institucijų pasirengimą galimai branduolinei avarijai, karinėms grėsmėms bei kitoms nelaimėms. 

Informacinės kampanijos „Esame komanda – turime planą“ pristatymas vyks priedangos vietoje M. K. Čiurlionio menų mokykloje.

„Pagrindinis plataus masto informacinės kampanijos tikslas – didinti gyventojų informuotumą civilinės saugos srityje, gerinti gyventojų pasirengimą galimoms grėsmėms, skatinti savisaugos kultūros augimą“, – teigiama VRM pranešime.

Ministerijos teigimu, naujausias sociologinis tyrimas atskleidė, kad Lietuvos gyventojai nėra pasirengę galimoms nelaimėms: tik penktadalis yra suruošę išvykimo krepšį, o dešimtadalis turi šeimos planą, kaip elgtis nelaimės metu.

„Laikmetis ir geopolitinė situacija verčia mus visus kitomis akimis pažvelgti į civilinę saugą. Ji, turime pripažinti, per pastaruosius dešimtmečius buvo apleista, nes visos grėsmės atrodė toli nuo mūsų“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Tačiau šiandien jos yra šalia ar net mūsų kieme. Nereikia gąsdintis, kelti panikos, bet turime būti pasirengę įvairiems scenarijams ir prireikus žinoti aiškų veiksmų planą“, – akcentuoja ministrė.

Vieną informacinę civilinės saugos kampaniją VRM ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas vykdė pernai pavasarį. Tuomet departamento pareigūnai su civilinės saugos specialistais planavo mėnesį lankyti vietos bendruomenes, mokyklas, susitikti su seniūnais ir socialiniais darbuotojais, senjorais bei negalią turinčiais žmonėmis, kad patartų, kaip elgtis įvairių ekstremaliųjų situacijų metu, parodytų, kaip susikrauti vadinamąjį išvykimo ar išgyvenimo krepšį, padėtų nustatyti perspėjimo pranešimus mobiliuosiuose telefonuose, atsakytų į rūpimus klausimus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.