Vidaus reikalų ministerija (VRM) griežtina atvykimo į Lietuvą tvarką, kad užkirstų kelią į šalį patekti grėsmę kelti galintiems Lietuvai priešiškų užsienio valstybių piliečiams.

„Griežtindami teisinį reguliavimą dėl imigracijos ir pilietybės nagrinėjimo procedūrų, turime apsaugoti valstybę nuo asmenų, kurie gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

Ministrė pasirašė įsakymų pakeitimus, kurie keičia dokumentų išdavimo tvarką užsieniečiams pageidaujantiems būti ar gyventi Lietuvoje, antradienį pranešė VRM.

Pakeitimais nustatomi papildomi reikalavimai pateikti papildomus dokumentus ar informaciją tam tikrų kategorijų užsieniečiams, kurie kreipiasi dėl vizos, leidimo gyventi Lietuvoje ar  Europos Sąjungos piliečio šeimos nario leidimo gyventi kortelės išdavimo.

Pasak VRM, prašomos informacijos nepateikimas ar tikrovės neatitinkančių duomenų pateikimas padės Migracijos departamentui efektyviau įvertinti neteisėtos migracijos riziką ir priimti sprendimus dėl dokumentų išdavimo ar jų panaikinimo.

Be to, planuojamos ir kitos priemonės, kuriomis, bendradarbiaujant su kitomis valstybės institucijomis ir įstaigomis, bus stiprinama užsieniečių buvimo ir gyvenimo Lietuvoje kontrolė.

Ministrė A. Bilotaitė pavedė Migracijos departamentui atlikti pagal verslo perkėlimo schemą iš Baltarusijos atvykusių užsieniečių, ypatingai Rusijos piliečių, įskaitant ir turinčius dvigubą pilietybę, buvimo Lietuvoje patikrinimą.

Taip pat Migracijos departamentas įpareigotas ypatingą dėmesį skirti Lietuvos pilietybės netekimo procedūroms tais atvejais, kai Lietuvos pilietis įgis Baltarusijos ar Rusijos pilietybę.

Vidaus reikalų ministerija taip pat planuoja teikti pataisas, kurios numatytų galimybę riboti teisę gyventi Lietuvoje suteikiančių dokumentų užsieniečiams išdavimą ar keitimą, panaikinti jau išduotus dokumentus, leistų riboti tam tikrų paslaugų tokiems užsieniečiams teikimą ar sandorių sudarymą, taip pat šių užsieniečių Lietuvos pilietybės įgijimo klausimų svarstymą.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.