VLKK nepritaria Kaliningrado pervadinimui Karaliaučiumi

Komentarai 13

 1. Ei says:

  Gal prijaučiantys Putinui?

 2. nuomonė says:

  Lietuva senai įgavo savo tikrąjį pavadinimą – durnių laivas.

 3. PROTO BOKŠTAI says:

  TAI GARDINA VADIMKIM GRODNO , DAUGPILI – DAUGAVPILSU , GERVEČIUS – GERVJATOMIS ,SMURGAINYS – SMORGONE……TIK IDOMU O KODEL LENKAI VILNIU VADINA WILNO ??????? 🤣😂👍

 4. Mindė says:

  Karaliačiumi tegul vadina istorikai man jis visada bus kalinįngradas, Gruzija pervadino sakartvelu nors patys gruzinai save vadina gruzinais, Anglijos karalių pervadino į karoli iš čarlzo absurdas

  • Q says:

   Tai gal tamsta sakydavai ir Elizabeth II vietoj Elžbieta II?

 5. Puiku, bet atrodo, kad gyvenam kokioj Australijoj. Lietuva yra tokia maža, bet nesugebama dėl bilietų unifikavimo susitarti net su Kaunu, nors miestus skiria niekingas 100 ar nepilnai kilometrų... says:

  Jau šitaip neturėti ką veikti… Pervardinkit Mėnulį ar kokią alėją Peterburge, vis užsiėmimas dykaduoniams…

 6. lol says:

  I Karaliauciu galesim pervadint kai susigrazinsim teritorija. Kolkas siulau vadinti Sortyru

 7. zigmus says:

  Į tą “komisiją” senų supuvusių homo sovietkų prilindę ir ploja stalino kgbistams taškydami seiles.
  Lygiai taspats buvo su sovietų paminklais ant Žalio tilto – 30 metų mes kažkodėl turėjom juos matyt. Pliusas šimui, kad nuėmė.

 8. Karaliaučius says:

  Vatnikai stabdo progresa?

  • zigmus says:

   Panašu kad taip. Ten senų supuvusių homo sovietkų prilindę ir ploja stalino kgbistams taškydami seiles.
   Lygiai taspats buvo su sovietų paminklais ant Žalio tilto – 30 metų mes kažkodėl turėjom juos matyt. Pliusas šimui, kad nuėmė.

 9. T. K. says:

  Po Antrojo pasaulinio karo didžiules Vokietijai priklausiusias teritorijas TSRS perdavė Lenkijai, didžiąją dalį vokiškų pavadinimų lenkai iškart pervadino į lenkiškus. Todėl pasakokit viską, o ne tai, kas patinka jūsų propagandai.

 10. Arvydas Norkūnas says:

  Kaliningrado srityje lietuvių kalbai yra suteiktas vietinės istorinės kalbos statusas. Deje visa tai tik formalumai. Nebuvo jokių politinių pastangų įtvirtinti lietuviškos kultūros, kaip vietinės vertybės statusą. Keliant klausimą lietuviškumo, kaip vietinės vertybės, kampu ir radus tarp vietinių nelietuvių paramą, galima būtų sulaukti ir tam tikrų pokyčių krašto vardyne. Pvz. ant miesto pavadinimo greta naujadaro būtų rašoma ir vietinės lietuvių bendruomenės pavadinimas, tarkime Sovetsk (Tilžė) ir t.t. Karas visa tai sunkina, bet reikia matyti, kad vietiniai atvykėliai, suteikę gyvastį lietuvybei, kaip istorinei krašto vertybei, šioje žemėje galėtų jaustis kur kas saugesni nei bandydami savo ateities garantijas sieti su archaiškos karinės jėgos demonstravimu…

  • Sąžinė says:

   Gal, mielasis, galėtum šį principą pirmiausiai pritaikyti Lietuvoje? Pvz. Vilniaus pavadinime – Wilna, Wilno, Вильно? Ar demokratijos principai atominį tik kitiems, o patys toliau dvoksime nacionalizmas?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *


TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate naująją e. bilieto sistemą viešajame transporte?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.