Virš Baltijos šalių ir Suomijos įlankos šeštadienį praskrido branduolinį ginklą pajėgus gabenti JAV strateginis bombonešis B-52, artėdamas prie Rusijai priklausančios Hoglando salos, rašo TV3.lt.

Kaip pranešė Estijos visuomeninis transliuotojas ERR, remdamasi tarnybos „Flightradar24“ duomenimis, šeštadienį vakare B-52 pakilo Lenkijoje ir per Baltijos jūrą patraukė į Suomijos įlanką, pasuko Estijos link, iš kur skrido virš Latvijos ir Lietuvos, netoli Rusijos Federacijos Kaliningrado srities, o tada patraukė link Jungtinės Karalystės.

Stebint skrydį tiesiogiai „Flightradar24“ puslapyje, buvo matyt, kad bombonešis praskrido ir virš Kauno.

Lenkijos gynybos ministras Mariuszas Błaszczakas pakomentavo bombonešio skrydį ir socialiniame tinkle „Twitter“ paskelbė, kad B-52 lydėjo Lenkijos naikintuvai ir kad skrydis buvo „svarbi sąveikumo pratybų dalis“.

„Lenkijos naikintuvai dar kartą palydėjo amerikiečių bombonešį B-52. Tai svarbi sąveikumo pratybų dalis. Kartu rūpinamės NATO rytinio flango saugumu“, – rašė ministras.

Suomijos tarptautinių santykių instituto direktorius Mika Aaltola paskelbė, kad skrydis buvo atsakas į „išaugusią provokacinę veiklą“ iš Rusijos. Sankt Peterburgo laikraščio „Fontanka“ šaltinis teigė, kad rusai žinojo apie planuojamą amerikiečių bombonešio manevrą ir visą jo skrydį sekė prie Rusijos Federacijos sienų. 

„Jie buvo pasirengę nedelsiant reaguoti, jei kas atsitiktų“, – sakė šaltinis.

Jis taip pat pažymėjo, kad Rusijos Federacija padidino savo provokacinę veiklą nuo Aliaskos iki Arkties. Todėl JAV bombonešio skrydis į Suomijos įlanką yra JAV atsakomoji žinutė Rusijai.

Šaltinis: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

72 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.