Lietuvos naujienos

Vilnius „Tech Park“ moterims atveria vyriškojo IT sektoriaus duris

Pirmoji mentorystės programa moterims Lietuvoje „Women Go Tech” oficialiai paskelbė projekto pradžią Vilniaus „Tech Parke“. Programą vienija misija – padėti merginoms žengti į TECH sektorių.

Programą organizuoja Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo organizacija „Global Shapers” ir asociacija INFOBALT. „Pati eidama į TECH sektorių nesijaučiau itin stipriai: neturėjau specifinių žinių, patirties. Negelbėjo ir tai, kad buvau šviesiaplaukė jauna mergina. Be tinkamų žmonių savo kelyje, kurie tapo mano mentoriais, negalėčiau pasidžiaugti šiandieniniais pasiekimais “, – sako programos iniciatorė ir telekomunikacijų bendrovės „MAINSEC” vadovė Žydrūnė Vitaitė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė vylėsi, kad moterų TECH industrijoje bus daugiau: „Labai tikiuosi kad ši konferencija paskatins moteris drąsiau imtis tokių iniciatyvų ir tokios kūrybos, inovacijų kaip robotų kūrimas”.

 

Vilniaus meras Remigijus Šimašius projekto atidarymo metu sakė, kad ir jam pačiam teko susidurti su lyčių stereotipais. „Nematomos durys egzistuoja, jas reikia praverti, sugalvotus stereotipus panaikinti”, – sakė Vilniaus meras.

„Viena, galvoti, kad informacinės technologijos tai tik programavimas – yra stereotipiška. Tai daug plačiau. Antra – išrasti kažką naujo – labai sunku. Galima sakyti, kad visa muzika jau sukurta, todėl dabar tereikia tik tinkamai ją miksuoti ir atrasti naujoves“, – sakė programos mentorius, „Telia“ IT sistemų padalinio vadovas Irmantas Bražiūnas.

 

Projekto tikslas – suteikti merginoms ir moterims aukščiausio lygio mentorystę ir geriausius TECH industrijos specialistus, kurie užima aukščiausias pareigas Lietuvos įmonėse ir yra pasiryžę dedikuoti penkis mėnesius ugdytinių tobulėjimui stereotipais garsėjančioje TECH industrijoje. Iki šiol programa susilaukė tarptautinio žiniasklaidos dėmesio bei sulaukta rekordinio paraiškų skaičiaus – į vieną vietą pretendavo net 4 merginos.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button