Kovo 11-ąją sostinė pakiliai švenčia Laisvę – Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-metį. Šventiniai renginiai Vilniuje prasidėjo iškilminga trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijos Nepriklausomybės aikštėje ir tęsėsi spalvingomis eitynėmis Gedimino prospektu – simboliniu „Nepriklausomybės atkūrimo keliu“. Pagrindine miesto gatve nubangavo nepaisant lietaus susirinkusių piliečių kartu su skautais ir šauliais nešamas Nepriklausomos Lietuvos valstybės simbolis – 400 m ilgio Lietuvos trispalvė.

Vėliau panorusiuosius Laisvę švęsti turiningai Katedros aikštėje pasitiko net 40 gidų ir pakvietė į nemokamas ekskursijas įvairiomis kalbomis po Senamiestį. Pakilią nuotaiką dovanojo jungtinis Lietuvos, Estijos ir Latvijos karinių orkestrų koncertas, o šventinį vakarą vainikuos įspūdingas koncertas ir fejerverkai prie Seimo rūmų.

Nuotrauka: Evaldo Čingos

„Prabėgę trys dešimtmečiai mums buvo laisvės idėjų, kūrybos, atvirumo laikmetis, kai telkėmės ir gynėme savo įsitikinimus, suprasdami, kad taika ir laisvė nėra duotybė. Tikiu, kad didžiausios naujos mūsų pergalės ir pasiekimai dar laukia priešakyje – kartu susitelkę galime daugiau nei po vieną: drąsiai žengti į ateitį, sėkmingai konkuruoti pasaulyje. Kiekviena kovo 11-oji yra ir priminimas, kaip svarbu gerbti žmogaus teises ir ugdyti laisvą, atsakingą ir kūrybingą ateities kartą. Šiandien džiaukimės laisva Lietuva!“ – sveikina ir Vilniuje švęsti laisvę kviečia meras Remigijus Šimašius

Vilniaus rotušėje šiandien penktąjį kartą įvyko Mažojo Šv. Kristoforo žymens apdovanojimų ceremonija. Miesto meras Remigijus Šimašius Mažaisiais Kristoforais pagerbė dešimtį išskirtinių, sostinę garsinančių moksleivių.

20 val., tęsiant gražią tradiciją, Trispalvės spalvomis nušvis Trijų Kryžių kalnas bei dalis Vilniaus tiltų: Karaliaus Mindaugo, Žvėryno, Žaliasis, Baltasis ir Užupio tiltai.

21.30 val. sostinės Nepriklausomybės aikštėje prasidės įspūdingas šventinis koncertas „22:44 Lietuvos laiku“. Unikalaus renginio metu Seimo rūmų fasadas virs vienu milžinišku 3D vaizdo grafikos ekranu ir papildys koncerto scenografinius sprendimus. Jame išvysime istorinius kadrus, M. K. Čiurlionio kūrinius, miesto ir gamtos motyvus, laisvės ir valstybingumo simbolius. 

Savo dainas Lietuvai dovanos žinomi Lietuvos atlikėjai: Andrius Mamontovas, Algirdas Kaušpėdas su grupe „KaNdis“, Mantas Jankavičius, Saulius Prūsaitis, „G&G Sindikatas“, Neda Malūnavičiūtė, Olegas Ditkovskis, Kostas Smoriginas, Jeronimas Milius, Petras Vyšniauskas, „Bix“, choras „Ąžuoliukas“, Česlovas Gabalis, „Biplan“, „Baltos varnos“, choras „Liepaitės“, jungtinis Lietuvos vaikų choras ir kt. 

Po koncerto Laisvės miesto dangų nušvies spalvingi fejerverkai nuo Neries krantinės prie Seimo.

Taip pat Kovo 11-ąją visų norinčiųjų laukia Valstybės pažinimo centras (11–18 val.) ir Seimo Laisvės gynėjų ir Vitražo galerijos (12.30–20.30 val.), kur vyks atvirų durų valandos.

Kovo 11 d. vilniečiai ir miesto svečiai į organizuojamus renginius viešuoju transportu keliauja nemokamai. Autobusai ir troleibusai važiuoja pagal sekmadienio ir šventinės dienos tvarkaraščius. Nereikia aktyvinti bilietų viešajame transporte ar mobiliosiose programėlėse m.Ticket bei Trafi. Keleivių kontrolė bilietų netikrina, tačiau stebi tvarką viešajame transporte.

Atsižvelgus į sveikatos specialistų rekomendacijas, visiškai izoliuotis nuo miesto gyvenimo nėra skatinama, tačiau primenama, kad masinių susibūrimų turėtų vengti sergantys lėtinėmis ligomis, o ypač žmonės, kurių imuninė sistema nusilpusi.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist