Lietuvos naujienos

Vilniuje transplantuota mažamečio donoro širdis

Gruodžio 16 d. Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikose registruotas organų donoras. Tai išskirtinis donoras savo amžiumi – mažamečio vaiko artimųjų apsisprendimo dėka jo širdis persodinta panašaus amžiaus vaikui.

Trečiadienio rytą Kauno klinikose užgesus vaiko gyvybei tėvams pakako jėgų priimti ypatingą sprendimą ir paaukoti vaiko organus donorystei. Šis kilnus donoro šeimos sprendimas buvo viltinga žinia kitai šeimai, kurios vaikas laukė mažos širdelės transplantacijos.

Būtent tokiuose žmonių likimų susidūrimuose išryškėja organų donorystės jautrumas ir gilioji prasmė – kai vieno žmogaus netektis teikia sunkiai nusakomą viltingą džiaugsmą kitai šeimai. Ši vilties ugnelė ypatinga, nes ilgai laukiant nežinoma, kada ji gali įsižiebti. Šįkart viltis šeimai suteikta įtemptu šalyje metu, kai visos galimybės traukiasi, bet taip pat ypatingu metų laikotarpiu, kai galima tikėti stebuklais. Neabejotina, kad širdies sulaukusi šeima, savo donoro šeimai galėsianti padėkoti tik anoniminiu laišku, šį prieššventinį įvykį laikys stebuklu visą likusį gyvenimą.

 

Eksplantuota širdis vėlų trečiadienio vakarą atgabenta į Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikas. Dėl itin trumpo išemijos laiko, širdis iš vienos ligoninės į kitą dažniausiai pergabenama sraigtasparnio pagalba, tačiau šį kartą dėl skrydžiui netinkamų oro sąlygų širdis pervežta greitosios medicinos pagalbos automobiliu, kuris, siekiant užtikrinti kelionės operatyvumą, lydėtas policijos ekipažo.

„Vaikų donorų pasitaiko labai retai, tačiau šį mėnesį tai jau antras kartas, kai netektį išgyvenantys tėvai nusprendžia padėti kitiems nelaimės ištiktiems vaikams ir jų tėvams. Šįkart širdis tiko Lietuvos piliečiui, bet situacija išskirtinė dar ir dėl to, kad organų donoras, kaip ir recipientas, buvo mažamečiai. Džiaugiamės, kad tokiu sudėtingu šeimai laikotarpiu tėvai pasielgė kilniai ir nusprendė suteikti viltį kitai šeimai,“ – sako Nacionalinio transplantacijos biuro prie Sveikatos apsaugos ministerijos direktorius Artūras Bagotyrius.

Per 2020-uosius, iki gruodžio 16 d. buvo atliktos 9 širdies transplantavimo operacijos. Širdies donoro laukia 46 recipientai, 3 iš jų vaikai.

 

Tai jau antras atvejis šią savaitę, kai nepaisant įtemptų ir sudėtingų pandemijos sąlygų, vyksta organų transplantacijos. Medikai ir visi kiti transplantacijos procese dalyvaujantys specialistai deda visas pastangas, kad transplantacijos vyktų kiek galima įprastu režimu.

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button