Lietuvos naujienos

Vilniui tik pavydėti: Kaunas išbando rekonstruoto stadiono šviesas

Kol Vilnius tik griauna nepastatyto Nacionalinio stadiono graučius, šią savaitę Kaunas išbando rekonstruoto Dariaus ir Girėno stadiono šviesas.

Kauno miesto savivaldybė antradienį socialiniame tinkle pasidalino baigiamo įrengti stadiono nuotraukomis. Nuotraukose stadionas matomas su įjungta apšvietimo sistema.

„Dariaus ir Girėno stadione – finalinių akcentų metas. Vienas tokių – apšvietimas. Vakar, temstant, išbandytas šviesų galingumas aikštėje ir atskirose erdvėse. Maksimaliu režimu sužibo daugiau kaip 400 prožektorių bei šviestuvų.

 

Žalia veja jau pilnai paklota, „susiūta“ ir prigijusi. Futbolo vartai – stovi. Belieka „subraižyti“ linijas. Kaip tik šiomis dienomis pradėti specialios stadiono dangos įrengimo darbai bėgimo takuose ir kitose lengvaatlečių zonose“, – rašo Kauno miesto savivaldybė.

Tuo tarpu Vilniuje toliau griaunami nepastatyto stadiono griaučiai. Numatoma, jog konstrukcijų griovimo ir sklypo paruošimo darbai bus baigti iki rugsėjo. Techninis projektas bus parengtas iki 2023 m. sausio. Iki tol taip pat planuojama gauti statybą leidžiantį dokumentą, o faktiniai statybos darbai numatyti nuo 2023 m. sausio iki 2025 m. balandžio mėnesio. Komplekso veiklos pradžia planuojama jau 2025 m. birželį.

Primename, jog Kauno Dariaus ir Girėno stadiono vertė siekia beveik 44 mln. eurų. Didžioji dalis lėšų – iš miesto biudžeto. Beveik 10 mln. Eur projektui įgyvendinti skyrė Vyriausybė.

 

Dariaus ir Girėno stadionas atstatytas nuo pamatų. Aikštę supa naujos tvirtos gelžbetoninės konstrukcijos su 15 tūkst. vietų žiūrovams. Žiūrovų tribūnas dengia stogas, tad stebėti renginius nebus keblu net ir atšiauriomis oro sąlygomis.

Stadionas atitiks UEFA 4 kategorijos reikalavimus, todėl rungtynės galės vykti kone bet kuriuo metų laiku. Viduje – naujos persirengimo, administracinės ir aptarnaujančiam personalui skirtos patalpos, atskira VIP zona, vieta kavinei ir specialios erdvės žiniasklaidos atstovams, filmavimo vietos tiesioginėms transliacijoms.

Daugiafunkciame sporto centre vyks ir didelio masto koncertai ar kiti renginiai. Skaičiuojama, kad juose tilps apie 30 tūkst. žmonių.

 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
41 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Fra Ra

Kaip smagu 🙂

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button