Kauno rajone, Kauno tvirtovės III forte įgyvendinta dar viena Dalyvaujamojo biudžeto idėja. Trečiadienį forte vykusios šventės metu bendruomenei atvertas sveikatingumo takas ir rekreacinė zona.

700 metrų sveikatingumo takas ne tik kvies pasivaikščioti po istorija alsuojančią teritoriją, bet ir supažindins lankytojus su įdomiais ir ne kiekvienam žinomais faktais apie forto sukūrimą, architektūrinius sprendimus ir pokyčius, įvykusius kelių dešimtmečių laikotarpyje.

Forte įrengtos apžvalgos aikštelės su informaciniais stendais ir poilsio suoliukais, tako pabaigoje laukia edukacinė aikštelė, kurioje lankytojai galės pamatyti fortą sumažintu masteliu.

Ši Dalyvaujamojo biudžeto idėja-projektas buvo pradžia, nuo kurio 2021 metais prasidėjo šios programos įgyvendinimas Kauno rajone.

2021 metais savivaldybė sulaukė 10 idėjų. Labiausiai viešojo balsavimo metu gyventojai palaikė istoriko, gido, aktyvaus seniūnaičio bei vietos bendruomenės pirmininko a. a. Ovidijaus Jurkšos idėją – atnaujinti III forto teritoriją ir padaryti ją dar patrauklesnę vietos bendruomenei ir lankytojams.

„Ovidijus gyveno forto istorija, organizuodavo ekskursijas, stengėsi puoselėti autentišką istorinį paveldą. Savo žiniomis ir idėjomis dalinosi su vietos bendruomene, kartu kūrė tradicijas, kurias gyventojai ir toliau puoselėja kartu su dabartiniu pirmininku Laurynu Čėsna. Nors idėjos realizavimo procese Ovidijaus netekome, tačiau tikime, kad šiandien jis džiaugtųsi, kad jo pradėti darbai nebuvo pamiršti ir graži idėja virto realybe“, – šventės metu kalbėjo Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Prasmingą savivaldybės ir idėjos autoriaus kelionę buvo nuspręsta įamžinti Ovidijui skirtoje atminimo lentoje, kuri simboliškai pasitiks lankytojus tako pradžioje.

Kauno rajono savivaldybė Dalyvaujamojo biudžeto priemonę įgyvendina ketvirtus metus iš eilės. Per šį laikotarpį inicijuotas laisvalaikio erdvių sukūrimas ir atnaujinimas Raudondvario, Domeikavos, Babtų, Kulautuvos, Čekiškės, Vandžiogalos, Garliavos apylinkių, Neveronių, Ringaudų, Alšėnų seniūnijose. Visoms gyventojų iniciatyvoms buvo skirtas 1 milijonas eurų, o įgyvendinta jau 11 projektų. Šiemet ir kitais metais laukia dar 6 projektų idėjų įgyvendinimas.

Šią savaitę vyks dar dviejų Dalyvaujamojo biudžeto projektų atidarymo šventės Kulautuvoje ir Vandžiogaloje. Šie projektai yra labai skirtingi, tačiau esminis jų panašumas – į gyventojo poilsį ir sveikatą orientuoti sprendimai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

46 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist