Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius šiandien susitiko su konkurso paminklui tautos patriarchui, daktarui Jonui Basanavičiui vienu iš pirmos vietos laimėtojų, skulptoriumi Gediminu Piekuru. Susitikimo metu aptartos paminklo realizavimo idėjos. Skulptorius G. Piekuras mielai sutiko Vilniaus miesto savivaldybei ir visiems vilniečiams padovanoti skulptūros projektą, pagal kurį savivaldybė nupirks paminklo liejimo darbus. Tad pats projektas mokesčių mokėtojams nekainuos, tik jo įgyvendinimas.

Skaičiuojama, kad paminklo nuliejimas kainuos apie 100 tūkstančių eurų, o kartu su aikštės sutvarkymu viso projekto sąmata sieks apie 300 tūkstančių eurų.

Konkursą laimėjusios paminklo idėjos autoriai – Gediminas Antanas Sakalis, Gediminas Piekuras ir Algirdas Rasimavičius siekė išraiškingai įprasminti dr. Jono Basanavičiaus asmenybę, charakterį, jo ryžtą, valią ir dvasingumą, anuometines politines peripetijas, todėl pasirinko klasikinį portretinį figūrinį sprendimą su stipriu vidiniu judesiu.

šrinkta skulptūros dr. Jonui Basanavičiui idėja

Šiandien savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto komitete planuojama aptarti paminklo projektus bei skirti piniginius prizus konkurso laimėtojams.

Praėjusį mėnesį įvykusio projekto penkiems konkurso prizininkams bus skirtos piniginės premijos: pirmosios vietos laimėtojui – 5 tūkst. Eur, antrosios – 4 tūkst. Eur; trečiosios – 3 tūkst. Eur, dvi paskatinamosios premijos po 2 500 Eur – ketvirtos ir penktos vietų laimėtojams.

Planuojama, kad paminklas dr. J. Basanavičiui ir jo vardo aikštė priešais Nacionalinę filharmoniją bus pastatyti 2018-aisiais, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais, iki tautos patriarcho gimtadienio, kuris švenčiamas lapkričio 23 dieną.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist