Respublikinėje Vilniaus universitetinėje (RVUL) insultą patyrusiems pacientams teikiama aukščiausio lygio pagalba. Tai patvirtino Europos insulto organizacijos (ESO) remiamas ANGELS iniciatyvos atliktas vertinimas: RVUL Insulto centrui pirmą kartą šalies istorijoje įteiktas „auksinis“ apdovanojimas. Lyginant pacientų srautus, tai – didžiausias tokio pobūdžio centras visoje šalyje, kur kasmet dėl ūminio išeminio insulto gydoma daugiau nei 1200 ligonių, dar daugiau nei 100 pacientų – dėl intrasmegeninių kraujosruvų.

Insulto centro vadovo dr. Aleksandro Vilionskio teigimu, ESO „Angels“ apdovanojimuose vertinti septyni kriterijai, rodantys, kaip efektyviai pacientams, patyrusiems insultą, teikiama pagalba, kaip užtikrinamas tęstinis tokių pacientų gydymas. 

„Džiaugiuosi, kad mūsų pastangos stiprinti insulto gydymą šalyje nelieka nepastebėtos ir tarptautinių organizacijų. Tai dar kartą patvirtina, kad RVUL Insulto centras ne tik išlieka lyderiu šalyje, bet ir žengia koja kojon su kitų šalių centrais, panaudojant naujausius gydymo metodus, diegiant naujausią gydymo praktiką“, – sako Insulto centro vadovas.

Be to, dr. A. Vilionskis akcentuoja, kad, įvertinus, jog insultas yra dažniausia ilgalaikio neįgalumo ir viena dažniausių mirties priežastis, tarptautinis „auksinis“ įvertinimas – tarsi pasitikėjimo ženklas pacientams.

„Galvos smegenų insultas – ūminis galvos smegenų kraujotakos sutrikimas, kuris šiomis dienomis, net ir esant didžiulei medicinos mokslo pažangai, išlieka viena dažniausių mirties bei pagrindine ilgalaikio neįgalumo priežastimi. Pastaruosius kelerius metus iš eilės šalyje registruojama apytiksliai po 10 tūkst. ūminių insultų atvejų, o šia liga suserga ne tik vyresnio ir senyvo amžiaus ligoniai, bet ir jauni, darbingi žmonės. Būtent dėl šių bruožų insultas pelnytai „tituluojamas“ 21-ojo amžiaus rykšte“, – primena gydytojas.

RVUL yra vienas iš šešių Lietuvoje veikiančių insulto centrų, t. y., organizacinė struktūra, apimanti įvairių sričių specialistus, veikianti 24 valandas per parą ir užtikrinanti ankstyvą insulto diagnostiką, atranką ir galimybę reperfuziniam gydymui (kraujotakos atkūrimui galvos smegenų arterijose), tolimesnę ligonio priežiūrą ir gydymą. RVUL medikai 2002 m. pirmieji Lietuvoje ūminį išeminį insultą patyrusiems ligoniams pradėjo taikyti intraveninę trombolizę, o 2012 m. – ir mechaninę trombektomiją

Insulto centro vystymas ir jo funkcijų plėtojimas įvardijamas kaip valstybei svarbus „Sveikatos netolygumų mažinimo Lietuvoje 2014–2022 m. veiksmų plano” prioritetas. 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.