Lietuvos naujienos

Viena iš Tian Šanio kalnų viršūnių pavadinta VGTU vardu

Vilniaus Gedimino technikos universiteto Turistų klubo (VGTU TK) komanda rugsėjo pradžioje sugrįžo iš septyniolika dienų trukusio žygio Tian Šanio kalnuose, esančiuose Kirgizijoje. Universiteto turistų komanda pirmoji įkopė į bevardę 4682 m aukščio viršūnę, kurią pavadino VGTU vardu. Taip pat komanda pralipo šešias kalnų perėjas, iš kurių dvi – niekada nebuvo regėjusios žmonių pėdsakų. Pirmųjų įkopėjų teise perėjoms buvo suteikti Vytauto (4550m, 2A) ir VGTU TK (4410m, 2A*) vardai. 

Tian Šanio kalnuose gausu lietuviškais vardais pavadintų viršūnių: Žalgirio, Nemuno, Lietuvos alpinistų, Gedimino Akstino, Martyno Mažvydo, Vilniaus Universiteto ir kt., tačiau šie įkopimai vyko prieš 40–50m. Komanda džiaugiasi, kad po ilgų metų pavyko ir vėl pabūti pirmaisiais žmonėmis atradėjais bei ant žemėlapio įsmeigti vėliavėles su lietuviškais vardais. 

Rugsėjo pabaigoje – spalio pradžioje vyks kelionės pristatymas universiteto bendruomenei, kuriame bus galima išgirsti ir pamatyti, ką reiškia 17 dienų keliauti su 30 kg kuprine po ledo, sniego ir akmenų šalį ir sutikti 3 meškas, esančias 200 m nuo palapinės. Renginio metu komandos nariai papasakos, kaip vyksta gelbėjimo darbai 4500 m aukštyje, koks jausmas žinoti, kad esi pirmas žmogus, stovintis ant kalno viršūnės. Žygio prisiminimais pasidalins VGTU TK komandos nariai – Laurynas Marcinkus, Andrius Dubrovskis, Vladas Dabkevičius, Robert Kirilin, Augustinas Šueris ir Vytautas Rukštelė.

 
Nuotr.: Lauryno Marcinkaus ir Robert Kirilin
Nuotr.: Lauryno Marcinkaus ir Robert Kirilin
Nuotr.: Lauryno Marcinkaus ir Robert Kirilin
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button