Minėdama 60 metų veiklos jubiliejų sostinės įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) nusprendė šią sukaktį įamžinti pasodindama simbolinį skaičių medelių. Savanorių prospekte, Tūkstantmečio žiedo žaliojoje zonoje, įmonės darbuotojai kartu su vadovais ką tik pasodino 10 beržų, 20 klevų, 20 liepų ir 10 šermukšnių sodinukų.  

Simbolinis medžių skaičius – ne vienintelė priemonė, skirta paminėti solidžią įmonės veiklos sukaktį. Šį rudenį bendrovės kvietimu apie 500 moksleivių iš dešimties Vilniaus miesto ir rajono mokymo įstaigų apsilankė VŠT antrojoje elektrinėje bei Energetikos ir technikos muziejuje, buvusioje pirmojoje Vilniaus elektrinėje, kuri susijusi su VŠT veiklos ištakomis. 

Pasak VŠT generalinio direktoriaus Manto Buroko, pasitikdamas garbingą jubiliejų, bendrovės kolektyvas nusprendė kurti naujas jo šventimo tradicijas. „Nelaukdami sveikinimų ar dovanų patys jas dovanojame mūsų miestui. Tikime, kad medelių sodinimas, ekskursijos į mūsų antrąją elektrinę ar muziejų suteiks ilgalaikę vertę ir prasmę mums patiems ir jaunajai kartai“, – sako M. Burokas.

VŠT vadovo teigimu, per 60 veiklos metų įmonės veiklos tempai ir mastai buvo labai reikšmingi Vilniaus miestui. Praėjusio šimtmečio šeštajame dešimtmetyje VŠT buvo viena pirmųjų įmonių Lietuvoje, pradėjusi centralizuotą šilumos tiekimą ne tik pramonės objektams, bet ir gyventojams. Šiuo metu pagal valdomo tinklo apimtis ir aptarnaujamų klientų skaičių VŠT yra didžiausia šilumos gamybos ir centralizuoto tiekimo bendrovė šalyje.

„Kiekvienas dešimtmetis Vilniaus šilumos tinklams kėlė naujus tikslus ir iššūkius. Šiandien ir artimiausiais metais pagrindinės mūsų veiklos kryptys – technologinė pažanga, veiklos efektyvumas, naujomis vertybėmis pagrįstos įmonės kultūros kūrimas. Mūsų misija ir pagrindinis tikslas – kurti naudą klientams, vertę akcininkams, o darbuotojams – pasididžiavimą savo veikla. Tai ne vien skambūs žodžiai, juos patvirtina ir konkretūs rezultatai, kuriuos detaliau pristatysime pasibaigus nepilniems antriesiems metams po ūkio susigrąžinimo“, – sako VŠT gen. direktorius. 

Svarbiausi faktai apie VŠT

Šilumos ir karšto vandens tiekimo įmonė Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) savo paslaugas teikia Vilniaus miesto gyventojams ir organizacijoms. VŠT veikla prasidėjo 1958 m. – praėjus dešimtmečiui nuo centralizuotos šilumos sistemos užuomazgų Lietuvoje. 1997 m. reorganizavus tuometę „Lietuvos energiją“ įmonės valdymas buvo perduotas Vilniaus miesto savivaldybei, kuri šiuo metu valdo 99,4 proc. bendrovės akcijų.

Vieną svarbiausių šių dienų istorijos puslapių bendrovė atvertė 2017 m. pavasarį, kai Vilniaus miesto savivaldybė iš privataus nuomininko susigrąžino šilumos ūkį – šeimininko teises atgavusi bendrovė ėmėsi sparčiai efektyvinti veiklą ir kelti paslaugų kokybę.

Pagal klientų skaičių ir šilumos ūkio infrastruktūrą VŠT yra didžiausia šilumą ir karštą vandenį tiekianti įmonė Lietuvoje. VŠT šilumą tiekia į daugiau nei 7200 sostinės pastatų, daugiau nei pusė jų – daugiabučiai gyvenamieji namai (4500). Šilumą ir karštą vandenį bendrovė tiekia daugiau nei 200 tūkstančių sostinės gyventojų. Bendrovė eksploatuoja apie 730 kilometrų šilumos tinklų, o jos valdomų šilumos šaltinių galia siekia apie 1777 MW (megavatus). VŠT per metus savo vartotojams pateikia apie 2383 GWh (gigavatvalandes) šilumos. Pagrindinėse trijose šilumos gamybos katilinėse (Elektrinės g. 2, Ateities g. 12 ir Naujoje Vilnioje) VŠT per metus pagamina apie 1430 MW (megavatų) šilumos energijos, kuri po miestu įrengtu šilumos tiekimo tinklu keliauja į vartotojų pastatus.

VŠT rūpinasi patikimu ir kokybišku šilumos gamybos ir karšto vandens tiekimu ekonomiškai pagrįstomis kainomis, diegia modernias ir efektyvias klientų aptarnavimo praktikas. Šiandien Vilniaus šilumos tinklai yra pažangos keliu einanti bendrovė, kurioje patirtimi ir žiniomis dalijasi kelios darbuotojų kartos. Įmonėje šiuo metu iš viso dirba 627 žmonės.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist