Vilnietis Jaroslavas Granovskis lieka pripažintas kaltu dėl viešosios tvarkos pažeidimo – taip teisėsauga įvertino vyro veiksmus, kai jis savo atsivežtais dažais pernai sostinėje uždažė vaivorykštės spalvų perėją po LGBTIQ eitynių.

Nuteistasis turės sumokėti 4 tūkst. eurų baudą, taip pat turės sumokėti Vilniaus miesto savivaldybei daugiau nei 554 eurus už sugadintą perėją – perėja prieš renginį buvo atnaujinta ir dažoma.

Prokuratūra siekė, kad vilnietis būtų nuteistas ir dėl asmenų grupės viešo niekinimo dėl seksualinės orientacijos.

Pirmos instancijos teismas dėl šio kaltinimo J. Granovskį išteisino, tokį pat verdiktą antradienį paliko galioti ir Vilniaus apygardos teismas.

„Teisėjų kolegija, apeliacine tvarka išnagrinėjusi baudžiamąją bylą, patikrinusi prokuroro skundo argumentus, išanalizavusi byloje surinktus ir ištirtus įrodymus, iš naujo įvertinusi kiekvieną bylos įrodymą atskirai ir jų visumą, konstatuoja, kad pirmosios instancijos teismas įrodymus ir jų visumą įvertino tinkamai, todėl spręsdamas, kad J. Granovskij veiksmai savo pobūdžiu neatitinka šios veikos pavojingumo laipsnio, juose nenustatyta tiesioginė konkretizuota tyčia tyčiotis ir niekinti žmonių grupę dėl seksualinės orientacijos, skatinti ir kurstyti neapykantą jiems ar diskriminaciją, padarė teisingas išvadas ir pagrįstai J. Granovskį išteisino pagal BK 170 straipsnio 2 dalį“, – paskelbė Vilniaus apygardos teismas.

J. Granovskis pilka spalva uždažė dalį vaivorykštės spalvų vėliavos pėsčiųjų perėjoje, teismo manymu, nors toks jo elgesys neabejotinai nukreiptas prieš LGBT bendruomenę, vis tik asmuo neišsakė jokių menkinančių, žeminančių, išjuokiančių, piktų ar pan. prieš šią bendruomenę nukreiptų žodžių, neatliko tokių veiksmų.

Pats J. Granovskis nuosprendžio neskundė.

ELTA primena, kad pernai po liepos pradžioje įvykusių eitynių dalis perėjos buvo uždažyta pilkos spalvos dažais. Policijos pareigūnai sulaikė perėją uždažiusį 47 metų vyrą, jam ir buvo pareikšti įtarimai.

Iš pradžių buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį, numatantį atsakomybę už viešosios tvarkos pažeidimo. Vėliau tyrimas atliktas ir pagal Baudžiamojo kodekso 170 straipsnio 2 dalį dėl neapykantos ar diskriminacijos kurstymo.

Uždažyti perėją grasino prieš eitynes su keliasdešimt bendraminčių protestavęs Antanas Kandrotas, pravarde Celofanas. Jis socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino nuotrauka, kur matyti, kaip vienas vyras uždažo perėją su voleliu.

Ingrida Steniulienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pasaulinės žvaigždės Rita Ora koncertas turi būti nemokamas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist