Įžengus žiemai, vairuotojams primenama neužmiršti atlikti pagrindinių namų darbų, susijusių ne tik su saugiu vairavimu, bet ir transporto priemonės priežiūra. Štai vienas iš reikalavimų – būtinybė nuvalyti apsnigtus ir sunkiai įmatomus transporto priemonės valstybinius registracijos numerius.

Žiemos laikotarpis vairuotojus verčia prisiminti ir galbūt jau užmirštas taisykles, pavyzdžiui, pareigą, kad transporto priemonės numeriai būtų įžiūrimi, mat kitu atveju gali tekti sulaukti ir pareigūnų dėmesio ar net baudos.

Bauda iki 340 eurų

Tiesa, jeigu automobiliu važiuojama nepavydėtinomis eismo sąlygomis, pavyzdžiui, smarkiai sningant, pustant, gali būti daromos išimtys.

Kaip naujienų portalui tv3.lt anksčiau teigė Lietuvos kelių policijos tarnybos (LKPT) atstovas, pareigūnai kiekvieną situaciją vertina individualiai, atsižvelgiant į oro sąlygas, sąmoningumo kriterijų.

Jei pastebima, kad transporto priemonės numerio ženklas neįžiūrimas, policijos pareigūnai prašo vairuotojo jį nusivalyti, tačiau jei snigo prieš savaitę, o numerio ženklas vis dar nenuvalytas, tada galima įžvelgti vairuotojo tyčią ir pritaikyti atsakomybę.

Administracinių nusižengimų kodekse numatyta, kad transporto priemonių su uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais vairavimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 240 iki 340 eurų.

Vis dėlto, jei policija ir nenubaus, tai su nenuvalytais numeriais gali nepavykti įvažiuoti į mokamą stovėjimo aikštelę. Tad bet kokiu atveju prieš pajudant automobiliu, geriau apžiūrėti, ar jo numeriai tikrai matosi.

Baudą gali skirti ir aplinkosaugininkai 

Aplinkos apsaugos departamento atstovai taip pat įspėja vairuotojus, kad už pažeidimus baudą gali skirti ne tik policijos atstovai, bet ir aplinkosaugos darbuotojai.

Štai jeigu vairuotojai automobilio galimybes išbandys ant užšalusio vandens telkinio ar miško teritorijoje, jiems gali grėsti ir 140 eurų siekianti bauda.

„Neteisėtas važiavimas per žolinę dangą, miško paklotę ar vandens telkinių ledu motorinėmis transporto priemonėmis užtraukia įspėjimą arba baudą iki 140 eurų. Kai dėl neteisėto važinėjimo žolinė danga ar miško paklotė būna sužalota ar sunaikinta, toks pažeidimas užtraukia baudą nuo 140 eurų iki 300 eurų“, – teigė Aplinkos apsaugos departamento specialistai.

Už tokio pobūdžio pažeidimus aplinkosaugininkai nuo šių metų pradžios iki spalio mėnesio pabaigos iš viso nustatė 83 pažeidimus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

54 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist