Laisvės partijos vicepirmininkas Vytautas Mitalas teigia, kad „laisviečių“ pasirodymas Vilniaus savivaldos rinkimuose parodė, kad sostinės gyventojai nori tęstinumo, tačiau ramesniu greičiu. Politikas taip pat pripažįsta, kad Laisvės partijos rezultatą nulėmė ir tai, kad šios politinės jėgos naujumo efektas pamažu blėsta.

„Dėl mero rinkimų, dėl Tomo Vytauto Raskevičiaus pasirodymo, tai aš pasakysiu taip: yra didžiulis pokytis, man atrodo, kurį jis padarė ir kurį padarė nemažai žmonių, žiūrėdami į jį, galvodami, kad anksčiau tas politikas tik apie žmogaus teises galėjo pasisakyti, dabar jis atsiskleidė debatuose kaip labai stiprus kandidatas, labai daug žinantis apie Vilnių“, – „Žinių radijui“ teigė V. Mitalas.

„Ir taip, man norėjosi aukštesnio rezultato, bet rinkėjai turbūt parodė, kad nori tam tikro tęstinumo, bet ramesniu greičiu“, – pridūrė jis.

Šią išvadą politikas tikina darantis, vertindamas konservatorių rinkiminio sąrašo ir šios partijos deleguoto kandidato į merus Valdo Benkunsko bei Laisvės partijos rinkiminio sąrašo ir jos kandidato T. V. Raskevičiaus gautų balsų santykį.

„Turbūt sunkiai buvo galima tikėtis, kad partija galės visiškai pakartoti Remigijaus Šimašiaus tuo metu įkurto komiteto sėkmę“, – akcentavo politikas.

V. Mitalas pripažįsta, kad įtakos rezultatui Vilniuje galėjo padaryti ir tai, kad Laisvės partijos naujumo efektas pamažu blėsta.

„Parakas ar kažkoks naujumo efektas, jis natūraliai šiek tiek išblėsta, kai tu esi paprasčiausiai nebe naujas ir žmonės pradeda tave vis geriau ir geriau žinoti ir vis geriau pažinti“, – pažymėjo jis.

Panašiai po savivaldos rinkimų nakties svarstė ir Seimo pirmininkė Viktorija Čimilytė-Niesen. Politikė akcentavo, kad buvo galima prognozuoti nesėkmingą Laisvės partijos pasirodymą savivaldos ir merų rinkimuose, nes, pasak jos, šios politinės jėgos naujumo efektas jau šiek tiek blėsta.

ELTA primena, kad kovo 5 d. Lietuvoje vyko pirmasis savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turas.

Dėl Vilniaus miesto mero posto antrajame ture grumsis V. Benkunskas ir A. Zuokas. Suskaičiavus visų apylinkių rezultatus, V. Benkunskas surinko 30,79 proc. rinkėjų balsų, o A. Zuokas – 21,40 proc.

 Laisvės partijos kandidatas į Vilniaus merus T. V. Raskevičius rinkimuose liko ketvirtas, surinkęs 10,02 proc. rinkėjų balsų.

Laisvės partija Vilniaus miesto taryboje laimėjo 9 mandatus.

Gailė Jaruševičiūtė-Mockuvienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist