Daugelis lietuvių nėra labai patenkinti sveikatos apsauga. Dėl to kaltinamos ilgos eilės pas kai kuriuos specialistus, biurokratija, ne visada draugiškas gydymo įstaigų personalas ir kitos bėdos.

Tačiau bent jau privatų gydymą Lietuvoje renkasi vis daugiau užsieniečių.

Operacijos laukė dvejus metus

Kas turi draugų ar giminių, gyvenančių užsienyje, žino, kad grįžę į Lietuvą jie ar jų vaikai dažnai apsilanko pas vietinius gydytojus – mažų mažiausiai susitvarko bent dantis.

Vis dėlto vis dažniau užsienyje Lietuva nuskamba ir kaip medicinos turizmo šalis.

Štai visai neseniai Jungtinėje Karalystėje buvo plačiai aptarinėjama žiniasklaidos paviešinta artritu susirgusios Karen Rogers istorija.

Moteris net dvejus metus laukė, kol jai klubo operacija bus atlikta per Jungtinės Karalystės valstybinę sveikatos sistemą NHS.

Kai jau atrodė, kad reikiamos procedūros bus atliktos, paskutinę akimirką jos buvo atšauktos pacientei nepateikus jokių paaiškinimų.

Neapsikentusi tokios padėties ir vis prastėjančios sveikatos, moteris ėmė ieškoti, kas Jungtinėje Karalystėje jai operaciją atliktų privačiai.

Tačiau ir mažiausia tokios operacijos kaina buvo per didelė – 20 tūkst. svarų sterlingų (23,2 tūkst. eurų).

Tuomet moteris ėmė ieškoti, kur tokią operaciją būtų galima pasidaryti užsienyje. Ir taip atrado Lietuvą.

Atskris dar vienai operacijai Lietuvoje

Vienoje iš privačių gydymo įstaigų Kaune, Birželio 23-iosios g., kurioje, beje, dirba ir valstybinių klinikų gydytojai, jai klubo operacija buvo atlikta už 8,5 tūkst. svarų (9,87 tūkst. eurų).

„Liūdniausias dalykas, kad laukti dešinio klubo operacijos turėjau laukti taip ilgai, kad atsirado problemų su kairiuoju klubu – tiek, kad dabar ir jam reikia operacijos. Taigi grįšiu į Lietuvą rugpjūtį antrai operacijai“, – K. Rogers cituoja vietos žiniasklaida.

Įdomu tai, kad Kauno klinika, kurią ji įvardijo, savo interneto svetainės net neišvertusi į Lietuvių kalbą.

Apie klinikas, Lietuvą, jos gydytojus ir medicinos įstaigas galima paskaityti tik anglų, rusų, ispanų, italų, švedų kalbomis.

„Lietuva turi pasaulinio lygio chirurgų ir klinikų, o tas pats medicininis gydymas yra tris ar daugiau kartų pigesnis nei Vakarų šalyse.

Lietuvą lengva pasiekti. Ji turi tris tarptautinių oro uostus su tiesioginiais skrydžiais iš Jungtinės Karalystės, Airijos, Skandinavijos ir kitų šalių“, – mūsų šalies privalumus pacientams iš užsienio reklamuoja kauniečiai.

Jie taip pat pabrėžia, kad norintiems operuotis nereikia laukti jokiose eilėse.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

41 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar iš Lietuvos oro uostų brangu skristi atostogauti?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist