Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Gytis Darulis tvirtina, kad šiai dienai yra 156 tūkst. registruotų, bedarbio statusą turinčių asmenų ir tai yra puse procentinio punkto daugiau, negu lapkritį.

„Šiai dienai turime 156 tūkst. bedarbio statuso registruotų asmenų ir tai yra puse procentinio punkto daugiau, negu lapkričio mėnesį ir siekia 8,9 proc. lyginant šį skaičių su darbingo amžiaus gyventojais. Kalbant apie tai, kas tie bedarbiai, tai turime 20 proc. jaunuolių, apie trečdalis yra vyresni kaip 50-ies metų asmenys ir likusi pusė 30–49 metų asmenys. Iš jų ilgalaikių bedarbių, t.y. žmonės, kurie darbo ieškosi daugiau kaip 12 mėnesių, turime apie 17 proc.”, – portalui 15min teigė G. Darulis.

„Nedarbo rodikliai didėja praktiškai visoje Lietuvoje, kaip įprasta tokiu metu, daugiausiai žmonių ieškojo parduotuvių darbuotojų darbo, transporto priemonių vairuotojų, administracinio, vadybos darbo, apsaugos darbuotojų, grožio industrija kaip visada populiari ir pan.”, – pridūrė jis.

Užimtumo tarnybos atstovas pažymėjo, kad paskutinius kelis mėnesius matomos darbo rinkos lėtėjimo tendencijos, tačiau tai yra susiję su kasmetiniu ir įprastu sezoniškumu.

„Iš tiesų, kalbant apie paskutinius kelis mėnesius, matome darbo rinkos lėtėjimo tendencijas. Be abejo, tai susiję su kasmetiniu ir įprastu sezoniškumu, kai baigiasi žemės ūkio darbai, statybos ir būtent gruodžio, sausio, vasario mėnesiais mažiau veiksmo šiuose sektoriuose“, – aiškino G. Darulis.

„Tačiau įdomi tendencija, kad taip pat matėme šiemet ir mažiau žmonių, kurie registravosi Užimtumo tarnyboje pvz. gruodžio mėnesį, lyginant su praėjusiais metais ar priešpandeminiu laikotarpiu, tokia neįprasta tendencija, dažniausiai matome augimą kelis minėtus mėnesius”, – pridėjo jis.

G. Darulis tikina, kad panašu, jog darbdaviai pasimokė iš COVID-19 pandemijos laikotarpio ir paprastai žmonių nebeatleidžia, žinodami, kaip sunku gali būti darbuotoją susigrąžinti.

„Manome, kad būtent taip ir daroma (darbdaviai stengiasi išsaugoti darbuotojus – ELTA). Po kovido buvo nekokia pamoka išmokta, ir stengiamasi, nors situacija neapibrėžta, yra daug nežinomųjų, turime karą šalia Lietuvos, energetikos krizes, infliaciją, tačiau darbuotojai yra pagrindinis įrankis darbdavio arsenale kaip sukurti pridėtinę vertę ir susikurti kažkokią naudą sau ir tikrai stengiamasi iki paskutiniųjų išlaikyti darbuotojus, kad būtų kam dirbti ir uždirbti”, – aiškino Užimtumo tarnybos direktoriaus pavaduotojas.

ELTA primena, kad pernai gruodį šalies darbo rinkoje fiksuotas išaugęs nedarbo registracijų ir sumažėjęs darbo pasiūlymų skaičius. Pasak Užimtumo tarnybos, mažiau asmenų įsidarbino, pradėjo veiklą pagal verslo liudijimus arba įsitraukė į remiamo užimtumo priemones. Gruodžio mėnesį į tarnybą kreipėsi ir mažiau naujų klientų (5,7 proc. arba 1,4 tūkst. mažiau nei lapkritį), rašoma pranešime žiniasklaidai.

Registruotas nedarbas šalyje per gruodį išaugo 0,6 proc. punkto iki 8,9 proc. Sausio 1 d. šalyje registruota 156,1 tūkst. bedarbio statusą turinčių asmenų – 7,1 proc. (arba 10,3 tūkst.) daugiau negu paskutinį rudens mėnesį. Tačiau, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu praėjusiais metais, bedarbių skaičius buvo mažesnis 11,4 proc. (arba 20 tūkst.), registruotas nedarbas sumažėjo 1,3 proc. punkto.

Užimtumo tarnybos informacinėje sistemoje per gruodį darbdaviai įregistravo 12 tūkst. darbo pasiūlymų Lietuvoje – tai yra 32,1 proc. mažiau nei per lapkritį. Didžiausia paklausa išliko vidutinės kvalifikacijos darbuotojų grupėje (58 proc. laisvų darbo vietų).

Gruodį registruoto nedarbo rodikliai didėjo visose šalies savivaldybėse, išskyrus Neringą, kur nedarbas per gruodį nepakito.

Užimtumo tarnybos duomenimis, sausio 1 d. darbo rinkai besirengiančio asmens statusu buvo registruota 23,1 tūkst. – 11,3 proc. visų Užimtumo tarnybos klientų. Palyginti su gruodžio 1 d., šio statuso asmenų – daugiau 7,6 proc. arba 1,6 tūkst.

Ignas Dobrovolskas (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

1 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist