Už kūrybą apie Vilnių sostinės Rotušėje meras Remigijus Šimašius apdovanojo „Poezijos pavasario“ laureatą Vytautą Stankų. Poetas itin populiarus tarp jaunųjų vilniečių, dažnai visi norintys netelpa į jo rengiamus improvizuotus poezijos skaitymus įvairiose sostinės kavinėse. Autoriui atiteko speciali Vilniaus mero premija – 2 tūkst. eurų.

„Labai džiaugiuosi, teikdamas premiją už poeziją apie Vilnių. Šiuolaikiniame vaizdinių pasaulyje poezija įkvepia. Labai vertinga ir įdomu skaityti eiles ne vien apie miesto grožį, bet ir matyti tuos ženklus, kurie netrukus išnyks. Vis modernėjančiame, besikeičiančiame mieste sentimentalus žvilgsnis, užfiksuotas eilėse, yra labai svarbus: ateityje poeziją skaitysiantys galės atrasti tai, ko jau nepamatysi mieste”, – kalbėjo meras Remigijus Šimašius.

Laureato Vytauto Stankaus kūryboje šiuolaikinė sostinė užima svarbią vietą. Savo knygoje „Skruzdžių skandinimas“ poetas mini Arkikatedrą, Trijų Kryžių kalną, Lazdynų stotelę, Vilnelę, Antakalnio kapines ir kitas svarbias Vilniaus erdves, pastatus. Sostinė poetui – giliausių išgyvenimų vieta ir įkvėpimo šaltinis.

„Manau, kad viename Vilniuje yra daug Vilnių: kai tu esi moksleivis, tavo Vilnius yra dalis tavo gimtojo rajono bei kelias iki mokyklos ir atgal. Kai tampi studentu – tu matai akademinį Vilnių, o jei dirbi greitosios pagalbos vairuotoju naktį – matai dar kitokį Vilnių. Kaip ir kitokį Vilnių mato policininkai, taksi vairuotojai ir mes poetai. Ir visa tai kažkur kažkaip telpa į eiles,“, –  mintimis dalijosi  premiją už kūrybą apie Vilnių laimėjęs poetas Vytautas Stankus.

Nuotrauka: Kastyčio Mačiūno

Vienas įdomiausių jaunesniosios kartos autorių, vertėjas V.Stankus savo kūryba skaitytojus džiugina daugiau nei dešimtmetį. Už knygą „Vaikščiojimas kita ledo puse“ autoriui įteikta Zigmo Gėlės premija, knygą „Iš veidrodžio, už“ 2014 m. skaitytojai išrinko geriausia „Metų knyga“ poezijos kategorijoje, o už trečiąjį eilėraščių rinkinį „Skruzdžių skandinimas“ autorius pernai apdovanotas prestižine Jaunojo jotvingio premija.

Į tarptautinį „Poezijos pavasaris“ apdovanojimų renginį Rotušėje susirinko gausus būrys poetų, festivalio svečių, vertėjų, literatūros kritikų, aktorių iš daugiau nei 10-ties įvairių pasaulio šalių. Savo kūrybą skaito Lietuvos ir užsienio poetai, pasirodo aktoriai, dainininkai, muzikantai, dailininkai.

Jau 54-ąjį kartą organizuojamas festivalis „Poezijos pavasaris“ – vienas didžiausių ir seniausių literatūros festivalių ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Atsinaujinęs, išlaikydamas geriausias ilgametes tradicijas, papildytas naujomis raiškos formomis, šiais metais „Poezijos pavasaris“ savo renginiais įsilieja į Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programą, aktualizuoja iškiliausias šimtmečio kultūros ir literatūros asmenybes ir jų darbus.

Iš 28 skirtingų šalių poetai, festivalio svečiai, vertėjai, literatūros kritikai, aktoriai, muzikų grupės susitinka su skaitytojais visoje Lietuvoje, o šešios poetų grupės vyksta pas lietuvius, gyvenančius Airijoje, JAV, Jungtinėje Karalystėje, Lenkijoje, Rusijoje, Šveicarijoje.

„Poezijos pavasaris“ rengiamas kasmet nuo 1965 m., paskutinę gegužės savaitę. Iki festivalio pabaigos dar galima apsilankyti Vydūno 150-osioms gimimo metinėms paminėti skirtame renginyje, kuris vyks šį šeštadienį, 15 val. Pilaitės miške Vilniuje, o sekmadienį, VU M.K.Sarbiejaus kieme vyks poezijos festivalio uždarymo vakaras.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist