Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas gruodžio pabaigoje įsigijo 4 gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilines kopėčias su krepšiu „Magirus M32L-As“. Sausio 6 d. jos perduotos Vilniaus, Šiaulių ir Panevėžio priešgaisrinėms gelbėjimo valdyboms bei Ugniagesių gelbėtojų mokyklai.

„Pernai žuvusiųjų gaisruose skaičius – vienas mažiausių per tris nepriklausomybės dešimtmečius. Prie to prisidėjo ne tik Vidaus reikalų ministerijos parengta gaisrų prevencijos programa, bet ir vis gerėjantis ugniagesių aprūpinimas. Dėmesys gaisrų prevencijai ir toliau bus didelis ir nuolatinis, o ugniagesių darbo sąlygų gerinimas – mano pačios ir ministerijos prioritetas“, – teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.

„Džiaugiuosi, kad pradėdami 2023-iuosius metus galime pasidalinti gera žinia. Ugniagesių gelbėtojų automobilių parką papildys 4 automobilinės kopėčios. Jų svarba neabejotina, nes tai padės stiprinti Valstybinės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos parengtį ir gyventojų saugumą. Jos yra būtinos tiek gesinant gaisrus, tiek gelbstint žmonių gyvybes pastatuose,  turinčiuose daugiau nei 4 aukštus“,  – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius Saulius Greičius.

Šių kopėčių aukštis yra 30,7 m,  jos turi lengvai nuimamą krepšį, kuris išlaiko 400 kg svorį, o kai kopėčių viršutinė dalis atremta, jomis vienu metu gali nusileisti 12 žmonių. Automobilinių kopėčių kabina yra skirta 3 ugniagesiams gelbėtojams, tarp jų ir vairuotojui. Jomis galima kelti iki 4 t svorio krovinius, pavyzdžiui, pakelti ir patraukti į šoną užvirtusį bloką, konstrukciją ar daiktą. Automobilinių kopėčių variklis ir kiti agregatai gali nepertraukiamai dirbti 4 val. Kopėčios apie savo ašį sukasi 360° kampu. Jas galima naudoti ir su krepšiu, ir be krepšio.

Automobilinės kopėčios pagamintos Vokietijoje. Sandorio vertė –  2 310 132 Eur.

Iki balandžio mėnesio į Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių ir Panevėžio priešgaisrines gelbėjimo valdybas turėtų atvykti dar 4 naujos gaisrų gesinimo ir gelbėjimo automobilinės kopėčios „Magirus M42L-AS“, kuriomis bus galima pasiekti 40,3 m aukštį.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate, jog buvo atsisakyta įgyvendinti grandiozinį Baltojo tilto rekonstrukcijos projektą?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.