7 iš 10 gyventojų dėl ekonominės situacijos pakoregavo savo atostogų planus, atskleidžia „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa. Gyventojai atidžiau planuoja bei mažina atostogų biudžetus, renkasi pigesnius maršrutus, aktyviau ieško nuolaidų.

„Tyrimas rodo, kad ūgtelėjusios kainos paskatino gyventojus siekti pusiausvyros tarp noro pailsėti ir taupumo vardan didesnio finansinio saugumo. 30 proc. gyventojų nurodo atsisakantys tolimesnių kelionių, 28 proc. teigia, kad per atostogas stengsis išleisti mažiau nei įprastai“, – sako „Swedbank“ Finansų instituto ekspertė Justina Bagdanavičiūtė.

Tyrimas atskleidžia, kad ieškodami būdų sutaupyti, gyventojai taiko ir skirtingas kelionių įsigijimo strategijas. Pavyzdžiui, 14 proc. sako užsisakantys keliones prieš ilgesnį laiką, kada daugiau nuolaidų, tuo metu 10 proc. tikisi, kad nusišypsos paskutinės minutės kelionių pasiūlymo laimė ir planuoja keliones prieš trumpesnį laiką.

O 7 proc. teigia, kad ketina šią vasarą pasilepinti atostogomis, nes dėl augančio ekonominio neapibrėžtumo nėra tikri, ar vėliau galės tai padaryti.

Keičia ir finansinius įpročius

Gyventojai keičia ne tik savo atostogų planus, bet ir įpročius. Lyginant su 2022 m., 5 proc. punktais sumažėjo teigiančių, kad atostogoms iš anksto netaupo.

Tyrimo duomenimis, 14 proc. gyventojų atostogoms finansiškai ruoštis pradeda anksčiau nei prieš pusmetį, 12 proc. – prie pusę metų, 9 proc. – prieš 4–5 mėn. Tuo metu 15 proc. sako, kad finansinį pasiruošimą atostogoms pradeda prieš 2–3 mėn. iki jų, 8 proc. tai daro prieš mėnesį, rašoma pranešime.

Vis dėlto, kaip pastebi J. Bagdanavičiūtė, nors pirkdami skrydžių bilietus bei užsisakydami viešbučius gyventojai ieškojo būdų išleisti mažiau, atostogų metu didesnioji dalis yra linkę gerokai save palepinti.

Net 43 proc. gyventojų sako, kad per atostogas paprastai išleidžia 2 kartus daugiau nei įprastą mėnesį, 15 proc. teigia išleidžiantys 3 kartus, o 4 proc. – net 4 kartus ar dar daugiau nei įprastą mėnesį. Tiek pat, kiek įprastą mėnesį per atostogas nurodo išleidžiantys 32 proc. respondentų, 7 proc. sako, kad išleidžia netgi mažiau.

Be to, kaip rodo tyrimas, dalis gyventojų yra linkę keliauti į kurortus ar pažintines keliones netgi ir turėdami skolų.

Tai, kad keliautų turėdami neišmokėtą vartojimo paskolą, teigia 37 proc. respondentų, 26 proc. vyktų atostogauti būdami skolingi nedidelę sumą draugams ar artimiesiems. Pradelsti mokėjimai nuo kelionių nestabdytų 14 proc. gyventojų, 10 proc. sako, kad jiems keliauti nesutrukdytų ir didesnė nei 3 mėn. pajamų dydžio skola giminaičiams ar bičiuliams, pažymima pranešime.

Reprezentatyvų šalies gyventojų tyrimą 2023 m. gegužės 19–26 d. „Swedbank“ Finansų instituto užsakymu atliko nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.

Apklausoje dalyvavo 1009 respondentų, tyrimo rezultatai reprezentuoja šalies gyventojų nuo 18 iki 75 metų nuomones ir vertinimus.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist