Turto bankas kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydamas teisėsaugos įvertinti vieną įvykusį aukcioną, kurio metu parduotas gyvenamosios paskirties turtas Vilniaus r. Kaip skelbiama banko pranešime žiniasklaidai, surinkti duomenys leidžia manyti, kad vienam iš aukciono dalyvių galėjo būti daromas spaudimas, siūloma susitarti ir nesivaržyti įsigyjant valstybei priklausantį turtą.

Pranešime dalijamasi, kad vasario mėnesį vykusiame aukcione bankas pardavinėjo buto dalį Vilniaus r. Jau įvykus aukcionui į valstybės įmonę kreipėsi aukciono dalyvis, pranešdamas apie galimai patirtą spaudimą prieš aukcioną. Į turto apžiūrą atvykęs asmuo galimai iš kaimynų sužinojo būsto nuomininko kontaktus ir vėliau šiam siūlė atitinkamą sumą pinigų, jog šis nesivaržytų aukcione. Buvo siūlomas ir kitas būdas „susitarti“: reikalauta, kad nuomininkas sumokėtų 1000 eurų, jog interesantas nekeltų kainos ir aukcione nesivaržytų.

Tokia veikla, Turto banko prevencijos pareigūno ir teisininkų nuomone, gali turėti sukčiavimo ir turto prievartavimo požymių.

„(…) Įvertinę asmens pažeidžiamumą nusprendėme patys inicijuoti kreipimąsi į teisėsaugą. Šiuo atveju kalbame ne tik apie galimai nukentėjusį asmenį, bet ir apie žalą valstybei, kai galimai neteisėtais būdais buvo bandoma riboti konkurenciją atvirame elektroniniame aukcione“, – teigia įmonės generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Pranešama, kad bankas ketina inicijuoti teisės aktų pakeitimus, siūlydamas įstatymuose numatyti galimybę iš aukcionų eliminuoti asmenis ar įmones, jei būtų nustatyta, kad šios darė kokį nors poveikį kitiems valstybės organizuojamų aukcionų dalyviams. 

„Galbūt dar ne visi susiprato, kad gyvename teisinėje valstybėje ir ne 1995-aisiais. Jau daugiau nei trejus metus aktyviai stipriname prevenciją ir aukcionų monitoringą, raginame ir aukcionų dalyvius netylėti, jei jie patiria neaiškių kontaktų ar net grasinimų. Visa informacija apie aukcionų dalyvius yra konfidenciali, tačiau pasitaiko atvejų, kai, tarkime, turto nuomininkus ir potencialius aukciono dalyvius nuvykus į objekto apžiūrą galima identifikuoti“, – aiškina M. Sinkevičius.

Teisėsaugai įvertinti perduoto aukciono dalyvių tapatybės ir varžymosi aplinkybės bankui yra žinomos, tačiau nebus viešai atskleidžiamos, siekiant apsaugoti asmens duomenis bei nepakenkti teisėsaugos darbui.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

3 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar tikitės, jog naujasis meras pakeis sostinę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.