Lietuvos naujienos

Trys Kryžiai nušvito Latvijos vėliavos spalvomis

Dar viena Baltijos šalis šiais metais minės savo nepriklausomybės šimtmetį – lapkričio 18-oji yra Latvijos nepriklausomybės diena. Šventės išvakarėse sveikiname savo artimiausius kaimynus draugus latvius – Trijų Kryžių paminklas Vilniuje jau nušvito Latvijos vėliavos spalvomis! Šventiniu apšvietimu grožėsimės iki pat pirmadienio.

Latvija – viena iš Baltijos šalių sese su kuria mus vienija ne tik labai artima kaimynystė, istorija ir bendra kova už laisvę su tais pačiais priešais. Mus vienija gili ir nuoširdi draugystė. Džiaugiamės ir švenčiame su Jumis Latvijos Nepriklausomybės 100-metį!“ – sveikina Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Sekmadienį, Lukiškių aikštėje vyks iškilminga vėliavų pakėlimo ceremonija, skirta Latvijos Respublikos nepriklausomybės atkūrimo 100-osioms metinėms pažymėti.

 
Trys kryžiai
Nuotr.: Vilniaus miesto savivaldybės

Lietuvos ir Latvijos 1918–1920 m. kovos už laisvę dar vadinamos Nepriklausomybės kovomis. Baltijos sesėmis vadinamų valstybių susikūrimą nulėmė labai panašios priežastys. Iki nepriklausomybės paskelbimo Lietuvoje ir Latvijoje vyko nacionaliniai judėjimai. Valstybėms teko kovoti su bendrais priešais – bolševikais ir bermontininkais.

Kviečiame latvius ir lietuvius kartu švęsti Latvijos nepriklausomybės atkūrimo 100-metį!

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button