Lietuvos naujienos

Teisingumo ministrė pakeitė pavardės rašybą iš lietuviškos į lenkišką

Teisingumo ministrė pranešė oficialiai pakeitusi savo pavardės rašybą, dokumentuose jos pavardė bus rašoma lenkiškai – Ewelina Dobrowolska.

„33 metai, virš 130 laimėtų teisminių bylų, dveji metai politikoje. Tiek reikėjo laiko man, kad šiandien galėčiau savo vardą ir pavardę užrašyti originalia forma – taip, kaip rašiau 12 metų mokyklos suole, kaip mačiau užrašyta olimpiadų pažymėjimuose ir kaip rašė mano vardą mama“, – antradienį savo „Facebook“ paskyroje pranešė ji.

Iki šiol dokumentuose ministrės vardas ir pavardė rašyti sulietuvinti – Evelina Dobrovolska.

 

„Dar prieš porą savaičių Seimo salėje iš vieno kolegos Seimo nario teko išgirsti: „Bet būk gera, tik nesikeisk vardo”. Aš jo nesikeičiu. Aš jį susigrąžinu“, – teigė ji.

E. Dobrowolska pabrėžė, kad jos lenkiškas vardas ir pavardė niekaip nepaneigia priesaikos ir lojalumo Lietuvai.

„Man asmeniškai labai patinka gerbiamo Vytauto Landsbergio vartojamas terminas – Lietuvos lenkai. Aš esu Lietuvos lenkė. Lietuvos pilietė, kuri nepaisant gimtosios lenkų kalbos, valstybinį lietuvių kalbos egzaminą išlaikė 100 proc. Lietuvos lenkė, kuri sąmoningai prisiekė Lietuvai ir kasdien dirba teisės viršenybės ir žmogaus teisių mūsų valstybėje vardan“, – rašo ji.

 

Prašymus pakeisti jų vardų ir pavardžių rašybą yra pateikę ir daugiau lenkų kilmės Lietuvos politikų.

Po dešimtmečius trukusių diskusijų Seimo priimtas ir nuo gegužės 1 dienos įsigaliojęs įstatymas numato, kad Lietuvos piliečio vardas ir pavardė asmens dokumentuose tam tikrai atvejais gali būti rašomi lotyniškos abėcėlės rašmenimis be diakritinių ženklų.

Tokia rašyba galima, jei Lietuvos pilietis pasirenka nelietuvišką sutuoktinio pavardę, taip pat tuo atveju, jeigu jo tėvų ar vieno iš tėvų pavardė dokumento šaltinyje įrašyta ne lietuviškais rašmenimis.

 

Tautinių mažumų atstovams, norint pasikeisti pavardę, reikia deklaruoti tautybę.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
39 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Ieva

Tikrai prastas ir trumparegiškas ėjimas. Niekam neįdomus tas jos vardas, bet už tai visi atsimins, kad išsišokėlė ir ne vienoje komandoje.

Ane

Skaitau: euelina dobrooulska

QWX

visiem px kaip tu ir ką skaitai

Ane

Bus ne px, kai iškraipys lenkiškus vardus, nes net nesiruošiu skaityt lenkiškai.

ok, faina

ir kas toliau?

Vaclovas

Priklauso nuo lietuvių (siaurąja prasme) – ar jie kūrėjėliai, ar naikintojai. Jei pirmi – prie jų jungsis, jei antri – nutrauks ryšius. Šiuo metu aš svarstau nutraukti ryšius. Lietuva yra mano tėvynė, tad plačiąja prasme aš lietuvis, tačiau sietis su pykčiu ir tamsa neturiu noro, laikausi per sukąstus dantis, bet tam prasmės vis mažiau lieka, o gal jau ir nebeliko. Tai joks gąsdinimas. Galbūt tik visiškai netekę savos šviesuomenės, lietuvaičiai susipras.

Xmxmugxmm

Žlugus

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button