Lietuvos naujienos

Tarp 2018-ųjų Vilniaus svetingiausiųjų – internautų vienu gražiausių pasaulyje pripažintas muziejus

Į Popiežiaus Grigaliaus universiteto konkursą patekusi Vilniaus Šv. Mykolo bažnyčios nuotrauka pateko tarp dešimties pripažintų pačiomis gražiausiomis.

Konkurso tikslas buvo paviešinti geriausius apleistų bažnyčių panaudojimo pavyzdžius, nuotraukas publikuojant socialiniuose tinkluose su grotažyme #NoLongerChurches. Vilniaus Šv. Mykolo bažnyčioje įkurtas Bažnytinio paveldo muziejus, internautų nuomone, vienas iš tokių pavyzdžių.

Antradienį šis muziejus buvo paskelbtas svetingiausiu muziejumi sostinėje 2018 metais.

 

Nuo Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikų Vilnius ir jo gyventojai garsėjo svetingumu ir tolerancija atvykusiems. Už miesto svečių, klientų ir pačių vilniečių svetingą sutikimą, geriausią aptarnavimą, svetingumo tradicijų puoselėjimą sostinės savivaldybė jau 11 kartą apdovanojo sostinės viešbučius, kavines, kitas įstaigas ir vilniečius.

Vilniaus miesto mero Remigijaus Šimašiaus teigimu, reikia kelių pagrindinių elementų, kad miestas būtų lankomas ir visi jame jaustųsi puikiai: žalumos, istorijos, modernumo, sutvarkytos infrastruktūros, o svarbiausia – kad visi svečiai būtų pasitikti ir išlydėti su meile.

„Miesto svetingiausieji atiduoda daug širdies, dalina šypsenas ir sulaukia vis grįžtančių svečių. Tokie žmonės – dovana sostinei ir visai Lietuvai, nes reprezentuoja šalį. Viliuosi, kad svetingumas užkrečiamas“, – sakė R. Šimašius.

 

Nuo gegužės iki rugsėjo vykęs konkursas sulaukė didelio vilniečių dėmesio, suskaičiavus gautus balsus svetingiausiais šiemet tapo net 12 sostinėje įsikūrusių įstaigų, projektų ir gyventojų.

Lina Dusevičienė atsiėmė apdovanojimą, kaip svetingiausia Vilniaus gidė, svetingiausiais nuosavo būsto Vilniuje nuomininkais per „Airbnb“ platformą šiemet buvo paskelbti „City Entrance Apartment“.

Apdovanojimą už svetingumą kiekvienam šiemet gavo atsinaujinęs Halės turgus, svetingiausia vieta prie puodelio kavos išrinkta „Sugamour“ vasaros rezidencija.

 

Didžiausias šių metų atradimas – atgijusios Lukiškių aikštės fontanas, vilniečius ir miesto svečius džiugino įvairiomis interaktyviomis funkcijomis iki vėlyvo rudens. Svetingiausiais darbuotojais išrinkti kavinės „Pink Milk Shake“ darbuotojas Žilvinas Kaniušas bei viešbučio „Holiday Inn Vilnius“ darbuotojas Tomašas Voinič.

Svetingiausia apgyvendinimo įmonė – viešbutis „Comfort Hotel LT“, svetingiausia viešojo maitinimo įmonė – restoranas „Ertlio namas“, svetingiausias muziejus – Bažnytinio paveldo muziejus, svetingiausia lankytina vieta – Vingio parkas, svetingiausia iniciatyva – „Open House Vilnius.

Ieva Urbonaitė-Vainienė Eltos korespondentė

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button