Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitiko su Europos Komisijos nare Mariya Gabriel, atsakinga už inovacijas, mokslinius tyrimus, kultūrą, švietimą ir jaunimą. Šalies vadovas susitikime su eurokomisare pabrėžė Lietuvos tikslą tapti Šiaurės ir Baltijos regiono inovacijų centru bei aptarė žingsnius siekiant aktyvesnio Lietuvos įsitraukimo į ES mokslinių tyrimų ir inovacijų iniciatyvas bei programas, rašoma prezidentūros pranešime žiniasklaidai.

Susitikime aptartas Lietuvos EGADP plano įgyvendinimas mokslo, inovacijų, švietimo ir kultūros srityse. Didelis dėmesys skirtas moksliniams tyrimams ir inovacijoms: šiuolaikinių inovacijų ekosistemų kūrimui švietimo, sveikatos ir žaliojo kurso sektoriuose. Aptartas Lietuvos dalyvavimas programoje „Europos horizontas“, kurios tikslas – užtikrinti ES mokslinių tyrimų ir inovacijų lyderystę pasaulyje.

G. Nausėda išreiškė viltį, kad Lietuvos priimti sprendimai ir įgyvendinti instituciniai bei finansiniai pokyčiai inovacijų politikoje jau artimiausiu metu suteiks didesnių galimybių mūsų mokslo, verslo ir viešojo sektoriaus atstovų bendradarbiavimui. „Tai turi paskatinti naujų tarptautinių partnerysčių, mokslinių tyrimų atsiradimą, produktų ir paslaugų kūrimą bei visos ekosistemos plėtrą“, – sakė prezidentas.

Šalies vadovas taip pat pažymėjo, kad naujoji Lietuvos iniciatyva – mokslinių tyrimų ir inovacijų patarėjų tinklo steigimas prisidės ne tik prie mūsų tikslo tapti aukštą pridėtinę vertę kuriančia ir konkurencinga pasaulyje valstybe, bet ir aktyvesnio dalyvavimo „Europos horizonto“ programoje. Prezidentas pakvietė komisarę dalyvauti šio tinklo įkūrimui skirtoje konferencijoje, vyksiančioje šį pavasarį.

Prezidentas ir komisarė susitikime taip pat aptarė paramą už laisvę kovojančiai Ukrainai, šalies vadovas pasidžiaugė Komisijos skiriama parama šalies mokslininkams.

„Mokslinių tyrimų ir inovacijų ekosistemos atkūrimas yra neatsiejama mūsų įsipareigojimo remti Ukrainos atstatymą dalis. Mūsų veiksmai turėtų būti sutelkti į reformų, kurios priartintų Ukrainą prie narystės ES, įgyvendinimą“, – sakė šalies vadovas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar vis dar reikalingas paminklas Lukiškių aikštėje?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.