Lietuvos naujienos

Susisiekimo ministras M. Skuodis raginamas prisiimti atsakomybę dėl Lietuvos pašto

Lietuvos paštui toliau atleidžiant darbuotojus, naikinant skyrius ir ketinant drastiškai pakelti leidinių pristatymo kainas, socialdemokratai įspėja, kad ši įmonė peržengė „visas raudonąsias linijas“.

Frakcijos atstovų teigimu, atsakomybę už tai, kad valstybės akcinės bendrovės veiksmai prieštarauja viešajam interesui, turi prisiimti susisiekimo ministras, Laisvės partijos atstovas Marius Skuodis.

Kaip pažymima socialdemokratų pranešime spaudai, akivaizdu, kad ministras nesusitvarko su jam pavaldžiomis valstybės įmonėmis.

 

„Ministrui dera prisiminti, kad Lietuvos paštas turi atliepti ir viešąjį interesą – nepalikti gyventojų be paslaugų ten, kur jokios alternatyvos žmonėms nėra prieinamos. Daugelis žmonių, gyvenančių atokiau nuo regionų centrų, po visokiausių „karpymų“ jų tiesiog nebegaus“, – sako Seimo narys socialdemokratas Kęstutis Vilkauskas.

Jo duomenimis, Lietuvos pašto vadovė patenka į „didžiausią algą gaunančių vadovų dešimtuką (8 800 EUR, nedaug atsilieka nuo prezidento), bet jos vadovaujama įmonė nesitraukia iš skandalingų antraščių ir vis skundžiasi dėl nuostolių“.

„Antrus metus iš eilės paštas kelia leidinių prenumeratos pristatymo kainas miestuose: pernai jos padidėjo dvigubai, o nuo kitų metų augs net 10 kartų. Neva dėl prastos įmonės finansinės padėties paštas atleis 600 darbuotojų, nors 2021 m. gavo virš 111 mln. eurų pajamų ir šiuo metu kraustosi į naują prabangų biurą“, – pažymi K. Vilkauskas.

 

Pasak parlamentaro, ligšioliniai bandymai „sugrąžinti paštą į doros kelią“ nedavė rezultatų.

„Pašto vadovė sako, kad didžiausius nuostolius paštui atneša tradicinės paslaugos! Lietuvos paštas grasina dar didinti įkainius. Visai suįžūlėjo. Reikia galvoti apie radikalesnes poveikio ir drausminimo priemones“, – priduria K. Vilkauskas.

Parlamentaras pritaria leidėjų pasipiktinimui dėl Lietuvos pašto sprendimo didinti pristatymo kainas. Leidėjai prognozuoja, kad pristatymas taps brangesnis nei leidinys. Dėl to laikraščių ir žurnalų prenumerata gali pabrangti kelis kartus.

 

Seimo narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas nesutinka su ministerijos argumentais.

„Deja, susisiekimo ministras, kaip jau būdinga dabartinei valdžiai, tik pabarė pašto vadovybę dėl blogos komunikacijos, tačiau po to paragino dar labiau optimizuoti veiklą“, – vertina T. Bičiūnas.

Jis atkreipia dėmesį į viceministrės Agnės Vaiciukevičiūtės žodžius, esą leidinių pristatymas yra vykdomas konkurencingos rinkos sąlygomis, todėl negali būti subsidijuojamas, kad nebūtų iškreipta rinka.

 

Laikraščius prenumeruoja senjorai, rajonų gyventojai. Kodėl tai staiga virto didelės prabangos dalyku?“ – klausia parlamentaras.

Jo žiniomis, vietoj pašto skyrių paštas siūlo žmonėms mobiliuosius paštininkus.

„Vargu, ar žmonės galės susimokėti mokesčius, nes šie „mobilieji paštininkai“ bus užsiėmę prekyba! Jau parengti prekių katalogai žmonėms dalinti, o apie pašto paslaugas gyventojai tik gandus gaudo“, – sako jis.

 

Parlamentarus pasiekia skundai dėl laiku nepristatomų pensijų. „Žmonės priversti „budėti“ laukdami paštininko ir vis tiek gauna atsakymą, kad paštininkas jų nerado“, – nurodo T. Bičiūnas.

Dėl pašto skyrių naikinimo Juodupės ir Kamajų miesteliuose Seimo narys socialdemokratas Vidmantas Kanopa jau kreipėsi į susisiekimo ministrą M. Skuodį, tačiau ministerija atrašė, esą sprendimus dėl pašto paslaugų ir padalinių išdėstymo priima „akcinės bendrovės Lietuvos pašto vadovybė“.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
liucifer

mes už butą anksčiau mokėdavom pašte bet kai komisinį mokestį pakėlė dvigubai dabar virš metų mokam perle nes pigiau . o paštas dar daugiau kelia įkainius išvis bankrutuos .????!!!

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button