Lietuvoje ir kaimyninėse NATO šalyse tęsiantis karinėms pratyboms virš Kauno pastebėtas ratus sukantis amerikiečių strateginis bombonešis B-52. Danguje virš Baltijos šalių taip pat skraido „Apeche“ sraigtasparniai, o Lietuvos kariuomenė skelbia apie didelio masto karines pratybas.

Virš Lietuvos gegužės 28-ąją ratus suko JAV karinių oro pajėgų strateginis bombonešis B-52. Branduolinį užtaisą galintis gabenti strateginis bombonešis virš Lietuvos teritorijos buvo pasirodęs ir ankstesnių metų pratybose.

„Flightradar“ taip pat matyti du iš Šiaulių karinio aerodromo pakilę Didžiosios Britanijos kariuomenės sraigtasparniai „Boeing Apache AH-64E“, vienas jų jau kirto „Suvalkų koridorių“ ir įskrido į Lenkijos teritoriją, kitas skrenda ta pačia kryptimi.

Ilgai virš Kauno ir Marijampolės apylinkių skraidęs bombonešis „Boeing B-52H Stratofortress“ taip pat ilgainiui kirto Lietuvos ir Lenkijos sieną.

Karinės pratybos „Liepsnojantis kalavijas“

Lietuvos kariuomenė skelbia, kad Nuo gegužės 13 dienos Lietuvoje vyksta tarptautinės NATO specialiųjų operacijų pajėgų pratybos „Liepsnojantis kalavijas 2024“.

Mokymuose Lietuvos ir sąjungininkų specialiųjų pajėgų kariai treniruojasi koalicijos sudėtyje vykdyti specialiąsias operacijas užtikrinant greitą bei efektyvų atsaką į įvairaus pobūdžio grėsmes Baltijos šalių oro erdvėse, sausumoje ir jūrų teritoriniuose vandenyse, kibernetinėje ir informacinėje erdvėse.

Didžiausiose Baltijos regione SOP pratybose dalyvauja daugiau nei 1 600 dalyvių iš 14 NATO šalių, pratybas remia ir kitos Lietuvos institucijos – Valstybės saugumo departamentas, Lietuvos policija, Antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras“, Valstybės sienos apsaugos tarnyba, Lietuvos šaulių sąjunga, Greitosios medicinos pagalbos stotis.

Pratybos „Liepsnojantis kalavijas“ Lietuvoje vyksta kasmet jau daugiau nei dešimtmetį, pagrindinis jų tikslas – stiprinti Lietuvos kariuomenės ir sąjungininkų specialiųjų operacijų pajėgumus, gerinti tarpusavio sąveiką ir stiprinti parengties lygį. Šiais metais mokymai vyks iki gegužės 31 dienos.

Autorius: TV3.lt

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

21 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist