Krašto apsaugos viceministras Vilius Semeška rugpjūčio 26 d. lankėsi Varšuvoje, kur su Lenkijos įmonės „WB Group“ atstovais derėjosi dėl skraidančio šaudmens sistemos (dronų kamikadzių) „Warmate“ įsigijimo. Krašto apsaugos ministerija tarpininkaus perkant šiuos dronus Ukrainai už Lietuvos piliečių surinktus pinigus.

„Su gamintojais sutarėme, kad už mūsų visuomenės suaukotą sumą, skirtą įsigyti skraidančio šaudmens sistemą iš Lenkijos, bus nupirkti du pilni komplektai, sudarantys paleidimo sistemą ir 37 vienetus skraidančių šaudmenų, vadinamųjų dronų kamikadzių. 10 dronų bus gauti kaip įmonės dovana. Tai yra dronai, nešantys sprogmenis ir galintys naikinti tankus ar vadavietes. Šių dronų poreikis yra suderintas su Ukrainos kariuomene“, – sakė viceministras V. Semeška.

Numatytas tiekimo laikas: spalio-lapkričio mėnesiai.

Lengvai transportuojami „Warmate“ dronai kamikadzės sveria apie 5,7 kg, gali veikti 30 km atstumu ir atakuoti 150 km/h greičiu. Šie dronai pasižymi ypatingu operatyvumu – parengti vykdyti užduotis juos galima per mažiau nei 5 minutes.

Piliečių lėšas šiam įsigijimui rinko visuomenininkas ir žurnalistas Andrius Tapinas. Jo iniciatyva „Legion of Boom“ surinko per 2 mln. eurų, iš kurių 1 mln. eurų bus skiriamas skraidančio šaudmens sistemos „Warmate“ įsigijimui. Už likusią sumą bus perkama ukrainietiškų dronų kamikadzių „UJ-23 Topaz“, gaminamų įmonės „UkrJet“.

Krašto apsaugos ministerija liepą perdavė Ukrainos kariuomenei kovinį droną „Bayraktar TB2“. Šiam orlaiviui lėšas rinko Lietuvos piliečiai, tačiau „Bayraktar“ gamintoja Turkijos bendrovė „Baykar“ nusprendė jį padovanoti. Už suaukotus 1,5 mln. eurų dronas buvo apginkluotas, o likusi suaukota 4,4 mln. eurų suma buvo skirta kitai gynybinei ir humanitarinei paramai Ukrainai, taip pat ir atstatomajai pagalbai.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.