Lietuvos naujienos

Stiklo kvartale – dar daugiau šviesos: sužibo 60 ekstravagantiškų moliūgų

Dar spalio pradžioje naujomis šviečiančiomis dizainerės Julijos Janus kurtomis amalo vainikų instaliacijomis sužibėjęs senamiesčio kvartalas, vėl kviečia visus į netradicinių šviesos žibintų parodą. Organizatoriai teigia, kad artėjant Šv. Martyno dienai tokiu būdu nusprendė šviesos ir bendruomeniškos šilumos į senamiestį atnešti dar daugiau. 

Baigi dienos darbus, po truputį temsta, vakaras dar tik prasidėjo – o jau naktis. Pakviesk artimą savo į neilgą kelionę, kuri leis pasivaikščioti viename stebuklingiausių Vilniaus senamiesčio rajonėlių – juvelyrinio dydžio buvusiame žydų miestelyje, o dabar – Stiklo kvartale. Automobilį palikus kur nors nuošaliau iki jo teks ateiti pėsčiomis. Tačiau senamiestyje viskas pasiekiama per 5 minutes. Įeisi į kvartalą per vieną iš trijų vartų – Gaono, arba Stiklių gatves. Kiekvieni jų pažymėti įspūdingomis dizainerės Julijos Janus šviesos instaliacijomis, visos jos matosi iš pagrindinės Stiklo kvartalo aikštės, iš taško šalia „Ponių laimės“ ir „ Thelonious“ vinilų parduotuvės.

Jei nelabai alkani – užkandžiams ir aperityvui rinkitės „Bookafe“, „Ponių Laimę“, „Notre Vie“ arba romantiškąjį‚ Augustas ir Barbora love story cafe“. Jeigu smarkiai išalkote – laukia įspūdingiausi kvartalo restoranai – „Cosy“, „Bistro 18”, „Stiklių aludė“, „Stiklių restoranas“, „Rene“, „Markus ir ko“, „Lokys“, „Leičiai“ ir „ Amatininkai“. Gastronominio turizmo įvairovė – viename juvelyriniame Vilniaus kvartale. 

 

Tarp gomurio patyrimų – leiskitės į žvalgybą: raskite kvartale išsidalintus ir prie skirtingų durų ar vartų sudėtus šviečiančius meno kūrinius. Svarbiausias ir nuostabiausias ateinančių kelių savaičių trukmės reginys – patyrimas miestiečiams ir miesto svečiams – 60 ekstravagantiškų juodų ir auksinių moliūgų ekspozicija, kurią sukūrė kūrybinga kvartalo bendruomenė. 

Spalio 22 d. vakarą kvartaliečiai – Stiklių, Gaono, M. Antokolskio, Žydų, Domininkonų gatvėje įsikūrusių kavinių, restoranų, virtuvių šefai, mados butikų, galerijų savininkai ir net ambasadų darbuotojai su šeimomis rinkosi į moderniausios kvartalo meno galerijos „Artifex” (priklausančios Vilniaus Dailės Akademijai) vadovės, tekstilės menininkės Justinos Gražytės ekstravagantiškų šviestuvų dirbtuves. Net keturias valandas trukęs kūrybinis performansas padovanojo daug gerų emocijų tiek jų kūrėjams, tiek jas stebėjusiems, o Vilniaus miestui – dar vieną stilingą senamiesčio dekoraciją. 

Pamatyti po visą Stiklo kvartalą pasklidusius meno kūrinius ir susipažinti su jų autoriais – nesunku, nes dauguma kūrinių, papuošė jų darbo vietas. Dieną jos traukia neįprastu dekoru, tačiau tikroji jų magija prasideda vakare – sutemus, kai švelnus jų šviesos mirgėjimas susijungia su įspūdinga kvartalo skleidžiama šviesa ir jaukiu svetingumu viliojančia bendruomenės šiluma. Tad jei kas paklaus, nuo šiol žinokite, kad mūsų Vilniaus senamiestyje yra viena, juvelyriniu svetingumu šviečianti vieta – Stiklo kvartalas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
40 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button