Birželio 17 d., pirmadienį, 12:00 val. Medeinės kieme (Stiklių g. 6) į atvirą repeticiją – koncertą kviečia sostinės Stiklo kvartale reziduojantis šv. Kristoforo orkestras. Ši kultūringa akcija už atvirus kiemelius ir saugų bei turiningą laisvalaikį miesto širdyje – senamiestyje tiek miestiečiams, tiek svečiams.

Šv. Kristoforo kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas prisipažįsta pats tik neseniai atradęs visai greta orkestro repeticijų vietos įsikūrusį jaukų kiemelį. „Atrodo kiek nedaug reikia – žengti žingsnį į šoną nuo bet kurios senamiesčio gatvės, pasidairyti ir pažvelgti kas slypi už pagrindinių miesto fasadų. Juk tokių kaip „Medeinės“, „Metraštininko“, „Pudrinės“, „Lokio“ ar kt. mūsų kvartalo kiemelių – pilnas senamiestis. Mums rūpi mūsų miestas ir kvartalas, norime kad jis būtų atrastas ir svetingai pasitiktų, tad skambiai kviečiame atrasti pasislėpusias senamiesčio vietas“.

Per aštuonis Stiklių g. ir jos apylinkėse įsikūrusios vietos bendruomenės „Stiklo kvartalas“ veiklos mėnesius pastebėta, kad vos trys iš dešimties miestiečių žino apie šiame kvartale esančius kiemelius ar čia reziduojančius meno, mados bei maisto kūrėjus. Šiltuoju metų laiku plūstelėjus turistų srautui susirūpinta čia užklystančių žmonių saugumu.

„Eidami tranzitu mūsų kvartalo gatvelėmis žmonės keliauja nesidairydami, jaučiasi nesaugūs – siauri šaligatviai verčia juos šokinėti nuo šaligatvio ant važiuojamosios dalies ir atgal, nes čia nuolat važiuoja mašinos. Einant šaligatviu lietingą ar snieguotą dieną ant galvos nuo stogų laša vanduo, žiemą – krenta sniegas. Mus neramina ir kiemų būklė. Norime, kad kiemai ne tik būtų atviri, bet ir saugūs. Ar tikrai miestas pasiruošęs priimti čia užklystančius miestiečius ir iš įvairių šalių atvykstančius kultūros gurmanus? Subūrę bendruomenę į asociaciją bandome tai keisti“, – pasakoja asociacijos „Miesto kvartalas“ pirmininkė ir iniciatyvos „Stiklo kvartalas“ idėjos autorė, dizainerė Julija Janus.

Pasak „Stiklo kvartalo“ bendruomenės atstovų atšilus orams ir atsiradus naujiems traukos centrams į kvartalą plūsta užsienio svečiai, bet toli gražu ne visi kiemai, čia esančios gatvelės, informacinės lentos atrodo reprezentatyviai ir yra saugios. Apleistas sovietmečiu statyto darželio – pradinės mokyklos pastatas Didžiosios Sinagogos vietoje su apipaišyta informacine lenta (Vokiečių g. 13A); deivės „Medeinės“ kieme (Stiklių g. 6) ant namo sienos styrantis atplyšęs tinko gabalas; senosios Pranciškaus Skorinos spaustuvės vietą menančiame „Metraštininko“ kieme (Stiklių g. 4) jau kuris laikas grindinyje atsivėrusi ertmė – žingsnis link nelaimės, o ir mūsų mūsų miesto veido nepuošia.  

Norintys prisijungti ar kitaip paremti kvartalo bendruomenės veiklą kviečiami kontaktų partnerystei ieškoti socialiniame tinkle „Facebook“ @Stiklokvartalas, o Vilniaus miesto savivaldybės Šv. Kristoforo kamerinis orkestras į tokius pietų koncertus „Medeinės“ kieme nuo šiol žada kviesti dažniau.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar važiuosite (važiuotumėte) į Nidą „Pajūrio ekspresu“ net 7 valandas?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist