Lietuvos naujienos

Sostinės parkuose testuojamos erkių gaudyklės

Sostinės Vingio parke šiandien pristatyta naujovė – erkių gaudyklės. Toks metodas taikomas, kai erkių naikinimas insekticidais yra draudžiamas arba negalimas: nuolat lankomuose parkuose, vaikų darželių teritorijose, kiemuose, kuriuose vedžiojami  augintiniai.  Erkių populiacijos mažinimas gaudyklėmis yra ekologiškas ir visiškai saugus metodas žmonėms, gamtai ir gyvūnams.

„Lietuvoje susirgimų erkiniu encefalitu statistika yra viena prasčiausių visoje Europoje. O nuo šio susirgimo nėra efektyvesnio būdo nei vakcinos. Kadangi vakcinacija yra savanoriška, Vilniaus miesto savivaldybė ieško kitų būdų, kaip padėti išvengti šios grėsmingos ligos. Be skatinimo skiepytis ir informacinės kampanijos, norime išbandyti erkių gaudykles miesto parkuose. Tai kol kas mus mažai žinomas būdas sugaudyti erkių populiaciją lokalioje teritorijoje. Šiuo metu pradedame testuoti jo efektyvumą ir saugą Vingio parke. Jei eksperimentas pasiteisins, planuojame įrengti tokias gaudykles 17 vietų miesto parkuose“, –  sako vicemeras Valdas Benkunskas.

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Jamonto, Vingio, Lūžių, Pasakų parkuose Vilniaus savivaldybė jau įrengė apie 20 informacinių ženklų, kuriuose galima rasti informaciją apie erkių įkandimo vietas, taip pat priminimą, jog skiepai yra efektyviausia  priemonė nuo  erkinio encefalito.

 

Gaudyklių testavimo projektą remiančios įmonės UAB „Stebulė“ Miškų padalinio vadovas Dainius Žilius tikisi, kad parama šiai naudingai ir prasmingai iniciatyvai duos rezultatų ir gaudyklės pasiteisins. 

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

„Vingio parke šiandien įrengtos gaudyklės veikia labai paprastai: erkė neturi akių, o savo ,,auką” junta vadinamu Haller’io organu, kuris reaguoja į kvėpuojant išskiriamą anglies dioksidą (CO2). Imituojant didelį anglies dioksido šaltinį, tam pasitelkus Biogon sauso ledo granulių pagalbą, erkės yra „jaukinamos” prie gaudyklės, kur jos prilimpa prie specialaus lipnaus pagrindo. Po erkių surinkimo nuo lipnaus pagrindo, gaudyklės pernešamos į kitą teritoriją“, –  aiškino gaudykles įrengusios UAB „Zoo Alliance“ vadovas Valerijus Sidorčuk. 

Nuotrauka: Sauliaus Žiūros

Tokias erkių gaudykles reikia palikti bent parai laiko. Šis unikalus erkių gaudymo metodas neužtikrina 100% rezultato, tačiau jis užtikrina trumpalaikę vejos ar teritorijos apsaugą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button