„Vilniaus vandenys“ kasmet modernizuoja ir plečia vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūrą. Dalis tinklų tiesiami finansuojant Europos Sąjungos struktūrinių fondų lėšomis ir pasiekia vis daugiau Vilniaus gyvenamųjų rajonų ir aplinkinių vietovių gyventojų. Skaičiuojama, kad per pastaruosius penkerius metus prie „Vilniaus vandenų“ tinklų, nutiestų finansuojant ES lėšomis, prisijungė 4050 naujų klientų, iš jų vien per praėjusius metus – 1310. O šiemet per kiek daugiau nei pusmetį sutartis dėl prisijungimo jau pasirašė 780 naujų klientų.

„Šiais ir praėjusiais metais fiksuojame didesnį naujų klientų aktyvumą jungiantis prie Europos Sąjungos lėšomis nutiestų tinklų. Neabejojame, kad tam įtakos turėjo mūsų glaudesnis bendravimas su gyventojais ir jų pačių didėjantis sąmoningumas dėl savo ir kaimynų gerovės“, – sako „Vilniaus vandenų“ Klientų aptarnavimo tarnybos direktorius Saulius Savickas.

Vykdoma plėtra

Pasak Klientų aptarnavimo tarnybos direktoriaus, dar didesnio gyventojų aktyvumo tikimasi kitais metais, kuomet bus pilnai užbaigta šiuo metu vykdomų ES lėšomis finansuojamų projektų plėtra.

2019-2020 m. įgyvendinus visus tinklų plėtros etapus, prie naujų vandentiekio ir nuotekų tinklų iš viso galės prisijungti 2000 naujų klientų skirtingose Vilniaus miesto dalyse ir jo apylinkėse: Šnipiškėse, Salininkuose, Naujininkuose,  Kairėnuose, Rasose, Giedrakalnyje, Naujoje Vilnioje, Švenčionėliuose bei sodų bendrijose „Dailė“ ir „Aušra“.

Šiuo metu jau užbaigti 5 iš 12 tinklų plėtros objektai ir pasirašyta 250 sutarčių dėl prisijungimo prie jų. Kur nutiesti nauji tinklai ir jau yra galimybė prisijungti, visada galima pasitikrinti bendrovės interaktyviame žemėlapyje(https://www.vv.lt/lt/apie/zemelapiai/tinklai/).

Didesnis dėmesys gyventojams

Nors „Vilniaus vandenų“ darbuotojai ir pastebi augantį pačių gyventojų sąmoningumą, vis dar pasitaiko atvejų, kai už ES lėšas paklojus naujus tinklus, gyventojai prie jų nenori jungtis.

„Norėdami labiau atkreipti gyventojų dėmesį į centralizuoto vandens tiekimo bei nuotekų tvarkymo privalumus ir prisijungimo naudas, nuo rugsėjo pradėjome kampaniją „Geri sprendimai sutaupo”. Gyventojams siunčiame žinią, kad prisijungimas prie centralizuotų tinklų leidžia sutaupyti tiek finansiškai, tiek laiko ir sveikatos atžvilgiu“, – pasakoja S. Savickas.

Anot jo, kad gyventojus pasiektų ši žinia, jau planuojami susitikimai su bendruomenėmis ir vizitai į gyventojų namus, kurių metu gyvai pasakojama apie projektą, prisijungimo naudas, dokumentų pateikimo procedūras ir tvarką, atsakoma į kylančius klausimus, patariama ir pakonsultuojama. Taip pat gaminama ir platinama įvairi edukacinė medžiaga, suteikianti papildomų žinių, kodėl verta prisijungti.

S. Savicko teigimu, priimant sprendimą dėl prisijungimo prie centralizuoto tinklo, daugumai gyventojų, neabejotinai, svarbi viso šio proceso dalis yra finansai, todėl pati bendrovė klientams lengvina prisijungimo kelią ir suteikia finansinių lengvatų.

„Stengiamės, kad naujų klientų prijungimo prie tinklų procesas būtų kuo paprastesnis ir efektyvesnis. Siekiant sudaryti palankesnes sąlygas prisijungti prie tinklų, paklotų už Europos Sąjungos lėšas, daugumą darbų, reikalingų prijungiant gyvenamąjį namą prie tinklų, atliekame nemokamai – taip galima sutaupyti iki tūkstančio 1000 eurų“, – sako bendrovės atstovas.

Visa informacija apie prisijungimo eigą pateikta bendrovės internetinėje svetainėje, skiltyje NAMAMS / ES FINANSUOJAMI PROJEKTAI(https://www.vv.lt/lt/namams/finansuojami_projektai/).

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist