Šokiu V. Kudirkos aikštėje pasmerktas smurtas prieš moteris

Šiandien V. Kudirkos aikštėje vyko pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ – „Milijardas prieš smurtą“ – akcija. Jos metu garsūs visuomenės veikėjai, moterų teisių gynėjai ir palaikytojai, politikai šoko siekdami įtvirtinti visuomenės nesitaikstymą su smurtu prieš moteris.

Ketvirtą kartą Lietuvoje surengta akcija priminta, kad kas trečia pasaulio moteris ar mergaitė (beveik milijardas) per savo gyvenimą patiria fizinį ar seksualinį smurtą.

„Šokyje yra tos energijos, kurios mums reikia, kad pakiltume ir susivienytume kovai prieš smurtą. Šiandien Lietuvoje jau formuojasi pasipriešinimo visuomenė, yra daug neabejingų žmonių, kurie neleis smurtui išvešėti. Prisidėdami prie pasaulinės kampanijos „One Billion Rising“ norime dar kartą paraginti visus netoleruoti jokio smurto prieš moteris ir vaikus“, – sakė viena šių metų akcijos iniciatorių Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Akcijos „One Billion Rising“ šokį specialiai kūrė choreografas Deividas Meškauskas. Sostinės V. Kudirkos aikštėje grojo grupė „Lady Gothenburg“.

„Smurtas prieš moteris buvo ir vis dar yra skaudi problema ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Tyrimų duomenimis, smurtą šeimoje patiria kas trečia moteris ir, deja, labai dažnai ten, kur engiamos, mušamos ar psichologiškai žlugdomos moterys, kenčia ir vaikai. Tikiuosi, jog smurtas artimoje aplinkoje netrukus taps ne vien tiktai šeimos problema, o bendru sveikos visuomenės ir atsakingos valstybės veikimo pagrindu“, – sakė prie „One Billion Rising“ prisijungusi Vyriausybės kanclerė Milda Dargužaitė.

Lietuvos policijos duomenimis, smurto atvejų prieš moteris kasmet daugėja. 2012 m. nukentėjo 6494 moterys, 2014 m. – 8342 moterys, o 2015 m. – 8840 moterys.

Vasario 14-osios „One Billion Rising“ Vilniuje iniciatoriai – Seimo narė, Seimo Žmogaus teisių komiteto narė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Europos lyčių lygybės institutas (EIGE). Tarp akcijos partnerių – Vilniaus moterų namai, Lygių galimybių plėtros centras, viešoji įstaiga „Sveikas miestas“, Mykolo Romerio universiteto Lyčių tyrimų laboratorija, Moterų informacijos centras, Šeimos planavimo ir seksualinės sveikatos asociacija, nevyriausybinė organizacija WIN.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naująją Šnipiškių aikštę?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist