Lietuvos naujienos

Skiepyti nuo COVID-19 ligos ruošiasi ir vaistinės

Gyventojų vakcinacijai nuo COVID-19 ligos jau rengiasi ir vaistinės. Tokią paslaugą, kaip informuoja Sveikatos apsaugos ministerija, gali teikti trys dešimtys šalies vaistinių, o kai kurios jau pradėjo bendradarbiauti su savivaldybėmis dėl vakcinų ir vakcinacijai reikalingų priemonių skyrimo. Skiepijimas vaistinėje bus toks pat saugus kaip ir gydymo įstaigoje, nes visur yra taikomi tie patys paslaugų saugumo ir kokybės reikalavimai.

Skiepyti gyventojus nuo erkinio encefalito, sezoninio gripo ir COVID-19 ligos gali vaistinės, turinčios asmens sveikatos priežiūros įstaigos licenciją, suteikiančią teisę teikti išplėstinės praktikos vaistininko paslaugas. Skiepus paskirs ir skiepys išplėstinės praktikos vaistininkas. Tokią licenciją, SAM duomenimis, šiandien turi 31 vaistinė. Vilniaus ir Panevėžio miestų savivaldybės jau bendradarbiauja su vaistinėmis, kurios rengiasi pradėti skiepyti gyventojus nuo COVID-19 ligos.

Norėdamos pradėti vakcinaciją nuo COVID-19 ligos, vaistinės turėtų ne tik pasirūpinti atitinkama licencija, bet ir tiesiogiai bendradarbiauti su savivaldybėmis bei susitarti dėl vakcinų ir vakcinacijai reikalingų priemonių skyrimo, pažymima SAM pranešime. Kad vakcinacija būtų tokia pat saugi, kaip ir kitose gydymo įstaigose, skiepijančioms vaistinėms taikomi tie patys paslaugų kokybės bei saugumo reikalavimai. Jų laikymąsi privalo užtikrinti vaistinių vadovai.

 

Sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtinta gyventojų skiepijimo nuo COVID-19 ligos tvarka numato, kad asmens sveikatos priežiūros specialistas, skirdamas COVID-19 ligos vakciną ir atlikdamas vakcinavimą, privalo atsižvelgti į vakcinos indikacijas, kontraindikacijas ir įspėjimus, suteikti skiepijamam asmeniui visą reikalingą informaciją apie vakciną ir įteikti pakuotės lapelį.

Skiepijančioje įstaigoje gerai prieinamoje ir aiškiai matomoje vietoje (informaciniuose stenduose ar pan.) turi būti skelbiama informacija apie skiepijimo COVID-19 ligos vakcina tikslą, pobūdį (įskaitant skiepijimo procedūrą), žinomas ir galimas komplikacijas (įskaitant informaciją apie tai, kokių veiksmų imtis ir (arba) kokias medicinos priemones (prietaisus) ar vaistinius preparatus vartoti, norint sumažinti arba pašalinti patiriamus nepageidaujamus padarinius, ir kur apie juos pranešti). Skiepijančios įstaigos darbuotojai turi būti pasirengę atsakyti į skiepytis atėjusių gyventojų klausimus, susijusius su vakcinacija.

Valentina Gudienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button