Siūloma uždrausti eksploatuoti techniškai netvarkingą, „vizualiai matomus nebūdingus išmetimus skleidžiančią“, transporto priemonėms keliamų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę.

Tokią nuostatą į Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą siūlo įrašyti Aplinkos ministras parlamentaras Simonas Gentvilas.

Pasak jo, pagal Saugaus eismo automobilių keliais įstatymą draudžiama vairuoti (ne eksploatuoti, už ką Administracinių nusižengimų kodekse yra nustatyta atitinkama atsakomybė ne tik asmeniui (vairuotojui), bet ir juridinio asmens vadovui ar kitam atsakingam asmeniui) techniškai netvarkingą, transporto priemonėms keliamų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę.

„Tačiau neįvardijama, kad visuomenei labai aktualūs vizualiai matomi nebūdingi išmetimai (padidintas dūmingumas) taip pat yra neatitikimas techniniams reikalavimams,“- sako S. Gentvilas.

Pagal jo siūlomą projektą, būtų draudžiama eksploatuoti techniškai netvarkingą, vizualiai matomus nebūdingus išmetimus skleidžiančią, transporto priemonėms keliamų techninių reikalavimų neatitinkančią transporto priemonę. Tuo atveju, kai važiuojanti transporto priemonė sugenda, įskaitant atsiradusius vizualiai matomus nebūdingus išmetimus, o gedimo pašalinti neįmanoma, vairuotojas, laikydamasis būtinų atsargumo priemonių, galėtų važiuoti iki stovėjimo ar remonto vietos, išskyrus KET nustatytus atvejus.

S. Gentvilas  taip pat siūlo nustatyti pareigą vairuotojui leisti pareigūnams, kurie atlieka transporto priemonių techninį patikrinimą kelyje, tikrinti ir išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemą,

Dar vieną tokį pasiūlymą Saugaus eismo automobilių keliais įstatymo pataisoms įregistravę Seimo nariai Aistė Gedvilienė, Kasparas Adomaitis ir  Simonas Gentvilas siūlo numatyti, kad  transporto priemonės nebūtų eksploatuojamos su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema ar su sumontuotu prietaisu ar įrenginiu, kuris išderina gamintojo numatytą išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemos veikimą.

Jeigu Seimas pritartų jų pasiūlymui, įstatyme būtų numatyta, kad „motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojai, juridinių asmenų vadovai ar kiti atsakingi asmenys privalo užtikrinti, kad jų naudojamos transporto priemonės neviršytų teisės aktuose nustatyto triukšmo ir į aplinkos orą išmetamų teršalų lygio, nebūtų eksploatuojamos su neveikiančia gamintojo numatyta išmetamųjų dujų neutralizavimo sistema ar su sumontuotu prietaisu ar įrenginiu, kuris išderina gamintojo numatytą išmetamųjų dujų neutralizavimo sistemos veikimą”.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

62 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.