Beveik dešimtmetį galiojanti pelno mokesčio lengvata filmų gamybai turėtų būti pratęsta dar penkeriems metams. Tokį terminą Pelno mokesčio įstatymu siūlo nustatyti Seimo narys, liberalų seniūnas Eugenijus Gentvilas.

„Jeigu norime, kad šalies lokacijose vis dar būtų filmuojami tokie serialai kaip „Černobylis“ ar „Keisti dalykai“, sudarykime sąlygas kino industrijai ir toliau mokėti mažesnį pelno mokestį. Ilgametė lengvata sukūrė stiprų ekonomikos sektorių ir užaugino profesionalų kartą, todėl valstybė turėtų užtikrinti, kad įdirbis neprapultų ir industrija klestėtų“, – siūlo E. Gentvilas.

Nuo 2014 m., kai įsigaliojo lengvata, iki 2022 m. Lietuvos kino centras šalies įmonėms išdavė 792 investicijos pažymas filmams kurti. Pasinaudojusios pelno mokesčio lengvata, jos investavo 68,6 mln. eurų. Pagal galiojantį įstatymą, lengvata turėtų būti atšaukta šių metų pabaigoje – liberalai kviečia sekmadienį prasidedančioje Seimo sesijoje ją pratęsti iki 2028 m. gruodžio 31 d. Analogišką pataisą mokesčių reformos pakete yra numačiusi Finansų ministerija. Vis dėlto reformos projektų perspektyvai liekant neaiškiai, liberalai ragina dėl lengvatos susitarti atskirai, kol nesuėjo jos galiojimo terminas.

Pelno mokesčio įstatymo nuostatos įpareigoja, kad ne mažiau kaip 80 proc. visų filmo ar jo dalies gamybos išlaidų būtų patiriama Lietuvoje.

„Sukurta ekosistema užtikrina didelį Lietuvos konkurencinį pranašumą pritraukiant industrijos lyderius kaip „Netflix“ ar HBO ir kitus. Šiais laikais kinas Lietuvos kultūrai yra tokia pat svarbi šaka kaip lazerių ar puslaidininkių gamyba pramonei“, – pabrėžia E. Gentvilas.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

7 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar per sakurų žydėjimą turi būti draudžiamas eismas Upės gatve?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist