Lietuvos naujienos

Šildymui skirtą mazutą ir dyzeliną žiemą leista pirkti lanksčiau

Lietuvos savivaldybėms ir jų šilumos tiekimo įmonėms leista neskelbiamų derybų pirkti skystąjį kurą, kad naujo šildymo sezono metu vartotojams šiluma kainuotų pigiau.

Energetikos ministerijos pateiktam siūlymui trečiadienį pritarė Vyriausybė. 

„Nutarimo tikslas yra šilumos tiekėjams sudaryti lankstesnes sąlygas 2022-2023 metų šildymo sezone organizuoti skysto kuro – mazuto ar dyzelino – pirkimus neskelbiamų derybų būdu su sąlyga, kad toks pirkimo būdas yra ekonomiškai naudingas. Tokiu būdu būtų sumažintos sąskaitos savivaldybėse, kurios yra priklausomos nuo gamtinių dujų, bet gali rinktis alternatyvą“, – Vyriausybės posėdyje sakė energetikos ministras Dainius Kreivys.

 

Neskelbiamų derybų sąlyga galiotų tik 2022–2023 metų šildymo sezonui.

Anot ministerijos, pirkimai tokiu būdu leistų kuro įsigyti anksčiau, taip užsitikrinant geriausią kainą. Toks pirkimas būtų galimas, jeigu laimėjusio pasiūlymo kaina būtų mažesnė už vidutinę dujų ateities sandorių kainą.

„Esant dabartinei situacijai Europos dujų rinkoje dujas vartojančioms įmonėms reikalingas lankstumas ir greitis“, – sakė D. Kreivys.

 

Daugiausia dujų šilumos energijai gaminti naudojantys Vilniaus šilumos tinklai (VŠT) kitam sezonui jau užsitikrino visą būtiną dujų kiekį, tačiau jų kainą lems rinka kuro pirkimo metu. Be to, Vilniuje, kur šilumos kaina yra viena didžiausių Lietuvoje, svarstoma deginti seniai nebenaudojamą mazutą ar krosnių kurą.  

Pasak D. Kreivio, VŠT mazutą gali pirkti iš naftos perdirbimo gamyklos „Orlen Lietuva“ bei tiekėjų, importuojančių jį per Klaipėdos uostą. 

„Regione pirmiausiai tokius produktus gali pateikti „Orlen Lietuva“, bet kadangi bus konkursas, aš manau, kad VŠT galės per „Klaipėdos naftą“ surasti ir kitų tiekėjų, kad būtų galima importuoti per terminalą“, – prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė D. Kreivys.

 

Siekiant ekonominio naudingumo, kuro tiekimo šaltinius ketinama diferencijuoti pagal kuro rūšį ir skysto kuro įsigyti kai prognozuojama gamtinių dujų ateities sandorių kaina tarptautinėse rinkose yra dvigubai ar daugiau už įsigyjančiosios įmonės prašymu Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos apskaičiuotą svertinę vidutinę gamtinių dujų kainą.

Autorius Valdas Pryšmantas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
5 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button