Likus mažiau nei trims savaitėms iki atrankos į „Misija Sibiras‘18” ekspediciją pirmojo etapo pabaigos, organizatoriai skelbia, jog į Sibirą šiemet išvyks ne viena, o dvi ekspedicijos. Pastaraisiais metais į Sibirą iškeliaudavo tik viena, 16 žmonių, ekspedicijos komanda, kuri lankydavo lietuvių tremties vietas ir tvarkydavo kapines dvi savaites. O šiais metais į Sibirą išvykti galės net 24 žmonės.

Kiekvieną komandą planuojama formuoti iš 12 žmonių, abi komandos išvyks kartu, išvykimas tradiciškai įvyks liepos 17-ąją, Pasaulio lietuvių vienybės dieną, tačiau komandos keliaus ir kapines tvarkys skirtingais maršrutais, kad darbai vyktų dar efektyviau ir greičiau.

Apie komandų dydį ir produktyvumą pasakoja ilgametis „Misija Sibiras“ ekspedicijų vadovas Arnoldas Fokas: „Per 12 projekto gyvavimo metų ekspedicijos sutvarkė pagrindines didžiausias lietuvių kapines Sibire, tačiau tebėra labai daug mažesnių kapinaičių, kurios sparčiai nyksta. Kartais pakanka vieno miškų gaisro ar didesnės audros, kad kapinės taptų nebeatrandamomis. Mažesnėse kapinaitėse daug efektyviau darbuotis nedidelėmis grupėmis, nes darbai vyksta labiau koncentruotai, mažesnė komanda yra mobilesnė. Turėdami 2 ekspedicijos komandas, galėsime nuveikti dvigubai daugiau.“

Nors ekspedicijų dalyvių skaičius jau patvirtintas, ekspedicijos maršrutas dar yra planuojamas, jis priklauso nuo daugelio dedamųjų: informacijos, kurią pavyksta rasti archyvuose, kontaktų, kuriuos pavyksta užmegzti Sibire, ir nuo visuomenės paramos, kuri leidžia nuvykti toliau ir nuveikti daugiau.

„Didelis visuomenės, o ypač jaunimo, susidomėjimas projektu yra reikšmingas indikatorius, rodantis, jog turime atrasti būdą, kaip leisti prie istorijos prisiliesti dar didesniam žmonių skaičiui. Suformuoti 2 „Misija Sibiras‘18“ ekspedicijas yra drąsos ir pasiruošimo reikalaujantis žingsnis, bet tik tokiu būdu išsaugosime mažesnes, bet sparčiai nykstančias lietuvių tremties vietas. Ekspedicijų eiga priklauso ir nuo visuomenės pagalbos – tiek finansinės, tiek moralinės. Šiuo metu trumpaisiais numeriais 1891 ir 1892 renkame aukas, kurios leis įsigyti kokybiškesnius įrankius, pasiekti sunkiai įžengiamas kapines. Lygiai taip pat svarbus ir moralinis palaikymas, nes tik su buvusių tremtinių ar jų giminaičių pagalba pavyks atrasti neužfiksuotas kapines ar Sibire tebegyvenančius tautiečius“, – sako projekto vadovė R. Kėželytė.

Ekspedicijos komandoms kiekviena auka padeda nueiti ir nuveikti daugiau. Kiekvienas, kuriam rūpi istorija, savo indėliu prie projekto prisidėti gali skirdamas savo 2% GPM paramą, aukojimo portale aukok.lt arba trumpaisiais numeriais 1891 – 2 EUR, 1892 – 3 EUR.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist