Artėjant gražiausioms metų šventėms, kai visi gyventojai puošia namus Kalėdiniais medeliais ir eglių šakomis, Valstybinių miškų urėdija ir Lietuvos policija rengia bendrą akciją „Eglutė“, vyksiančią gruodžio 18 d.

„Visi gyvename švenčių laukimu, puošiame savo namus, tačiau kartu turime prisiminti ir tam tikras taisykles, kad šventes sutiktume jaukiai ir saugiai. Todėl kartu su partneriais – Lietuvos policija –  priminsime Lankymosi miške taisykles – Kalėdinius medelius galima įsigyti prekybos vietose, valstybiniame miške kirsti eglaites ar jų šakas yra draudžiama. Tuo tarpu policijos pareigūnai visiems vairuotojams primins, kad  Kelių eismo taisyklės galioja ir miškuose. Tai prevencinė akcija, kurios metu gyventojai iš miškininkų ir juos sustabdžiusių pareigūnų dovanų gaus po kalėdinę eglutę“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos vadovas Valdas Kaubrė.

Pasak policijos generalinio komisaro Renato Požėlos, policija mielai sutiko prisijungti prie kolegų miškininkų organizuojamos prevencinės akcijos. „Prieš Kalėdas norime dar kartą priminti vairuotojams pagrindines kelių eismo taisykles, atkreipti dėmesį į miškuose daromus pažeidimus ar įteikti atšvaitą. Tikiuosi, prieš šventes nebus grubių pažeidimų ir pareigūnams neteks rašyti protokolų“, – sako policijos generalinis komisaras Renatas Požėla.

Policijos pareigūnų ir miškininkų ekipažai šeštadienį prevencinius veiksmus vykdys prie įvažiavimų į miškus –eglutės miško lankytojams bus dalinamos: šalia Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos. 

Pasak V. Kaubrės, reikia pasidžiaugti, kad kasmet nustatoma vis mažiau pažeidimų, kai gyventojai savavališkai miške nusikerta eglutę ar žaloja egles bei pušis, draskydami jų šakas. Dėl tokių mechaninių pažeidimų medis gali ir žūti. Todėl kasmet miškininkai taip pat rengia ir tradicija tapusią akciją „Parsinešk Kalėdas į savo namus“, kurios metu, skatinant tvarų miško išteklių naudojimą, išdalinama apie 100 000 eglišakių.

Akcija „Eglutė“, kai savo pajėgas suvienija valstybinių miškų apsaugos ir policijos pareigūnai, šiais metais vyksta pirmą kartą. Iki šiol pareigūnai ir Valstybinių miškų urėdijos miškininkais rengdavo bendras reidus miškuose užkertant kelią nelegaliam ir miško paklotę ardančiam keturratininkų važinėjimui ne miško keliais.

Valstybinių miškų urėdijos miškininkai gruodžio 17-23 dienomis vykdys 287 reidus visoje Lietuvoje tikrinant kaip laikomasi Lankymosi miške taisyklių reikalavimų.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

14 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas
Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Ar pritariate, jog nemokamas parkavimas prekybos centruose būtų tik juose apsiperkantiems?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.