Lietuvos naujienos

Senamiestyje skelbiamas konkursas žydų gelbėtojų įamžinimo paminklui

Vilniaus miesto savivaldybė paskelbė žydų gelbėtojų įamžinimo paminklo idėjos konkursą.

Paminklą planuojama pastatyti žydų gelbėtojos Onos Šimaitės gatvėje tarp senamiesčio ir Užupio, kur Lietuvos žydų bendruomenės iniciatyva jau įrengtas paminklinis akmuo, skelbiantis, kad čia bus įamžinti žydų gyvybes nacių okupacijos metais gelbėję Pasaulio tautų teisuoliai.

Savivaldybė skelbia, kad bendro su Kultūros ministerija projekto tikslas – vadovaujantis istorinio teisingumo principais „pagerbti, įamžinti ir aktualizuoti nacionaliniu ir pasauliniu lygmeniu Lietuvos gyventojus, gelbėjusius žydus nacių okupacijos metais“, jiems sukuriant „pagarbų, socialiai paveikų, tęsiantį žydų tautos pagerbimo tradicijas sprendinį“.

 

Žadama vertinti idėjos kontekstualumą, socialinį paveikumą, estetiką, kuriamos aplinkos kokybę, projekto kainą ir ekonominį pagrįstumą. Nurodyta, kad paminklo įrengimo biudžetas su jo projektavimu negali viršyti 250 tūkst. eurų, sutartis bus sudaryta su pirmosios vietos laimėtoju.

Pirmosios trys vietos konkurse taip pat atitinkamai pasidalins 5, 3 ir 2 tūkst. eurų premijas.

Pasaulio tautų teisuoliais 1966–2019 metais pripažinti 915 Lietuvos piliečių, jų pavardės iškaltos Pasaulio tautų teisuolių sode, Atminimo kalvoje, Jad Vašem memoriale Jeruzalėje.

 

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button