Lietuvos naujienos

Senamiesčio „Stiklo kvartale“ – gurmaniškas mados, dizaino, stiliaus ir muzikos savaitgalis

Vasarai išsipuošusi Stiklių, M. Antokolskio, Gaono ir Žydų gatvėse įsikūrusi bendruomenė taps net kelių didžiausių savaitgalį vykstančių renginių – „Senamiestis Goes Fashion Night Shoping”, „Dizaino savaitės” pagrindine stotimi. 

„Tapsime įdomiausia Vilniaus atrakcija vertinantiems originalią mintį, mados, stiliaus, meno ir senamiesčio dvasią. Jau per pietus savaitgalio muzikinį toną, savo netikėtu performansu, paskleis įdomiausias mūsų kvartalo rezidentas – Vilniaus Šv. Kristoforo orkestras vadovaujamas meno vadovo ir dirigento Modesto Barkausko. Tad visus pietaujančius senamiestyje nuo 12:30  val. kviečiame susitelkti atkarpoje Rotušės aikštės iki kavinės „Augustas ir Barbora“ (Stiklių g. 7)“, pasakoja Stiklo kvartalo bendruomenės idėjos autorė ir iniciatorė dizainerė Julija Janus.

Senamiestis. Stiklių g.

Nespėjusius į kvartalą per pietus organizatoriai  kviečia čia apsilankyti vakare. Nuo 18.30 val. šurmuliuos kiemai, meno mados ir maisto vietos. Kvartalo centre (Stiklių  ir Gaono gatvių sankirtos aikštėje, ties kavine „Ponių laimė“) , numatytas  antrasis Vilniaus šv. Kristoforo orkestro pasirodymas, o po jo dar daugiau pasiūlymų iš čia reziduojančių meno ir mados vietų susijungusių po Senamiestis Goes Fashion Night shoping vėliava. 

 

Šiuolaikinio dizaino gurmanai čia ras net keletą visoje Lietuvoje vykstančios „Dizaino savaitės“ stotelių. Nuo ketvirtadienio iki sekmadienio popietės Žydų g. 2 savaitgaliui įsikurs eko kambarys – „Ekoroom“. „Ekologinio dizaino asociacijos –  EKODA narių sukurtas kambarys, kuriame visi baldai ir buities daiktai, interjero detalės sukurtos, arba pernaudotos iš gamybos atliekų, antrinių žaliavų, kartą jau pagamintų daiktų. Kaip skirtingų stilių kūrėjų darbai dera viename kambaryje? Aplankykite mus „Stiklo kvartale“ ir pamatysite“ kviečia EKODA asociacijos vadovė Vaida Girškevičienė.

Kvartalo galerija „Elementai“ priims kitą „Dizaino savaitės“ dalyvę – mados dizainerę Svitlaną Puchkovą su jos naujausios kolekcijos rankų darbo vienetiniai modeliai, išsirikiuos Stiklių gatvėje arba galerijos viduje, jei netikėtai užklups pavasarinis lietus.

Meno gurmanams, vienintelė tokia Vilniaus senamiestyje įsikūrusi juvelyrikos mokykla – galerija „Vilnensis“ – pristatys juvelyro Darijaus Gerliko atkurtų Lietuvos valdovų žiedų kolekciją ir naują parodą.Pirmą kartą šioje galerijoje savo kūrybą eksponuos keramikė Diana Kučinskienė. Papuošalų parodos tema – „Votai“. Tai – keramikiniai tradicine ir raku technika atlikti karoliai, medalionai ir sagės.

 

Neliks nuskriausti ir stilingų vakarėlių gerbėjai, „Stiklo kvartale“ atraktyvių pramogų ieškokite ir atviruose vietos kiemeliuose su skulptūromis.

Penktadienį nuo 19:00 val. iki vėlaus vakaro Pudrinės kieme, žydinčiame slaptame sode (Stiklių 7) gros DJ. Švoba, burbuliuos gaivūs gėrimai, pasikalbėjimai ir šokiai. Netikėtu šmaikštumu su čia užsukusiais dialoguos žydintis „Medeinės“ (Stiklių g. 6) kiemo mados „hapeningas“ – tai ko reikia grožio naujienų  ir stiliaus pokyčių ieškančioms miesto svajoklėms. 

Stiliaus naujienų butikas „Madress“ – vienintelis prancūziškos mados atstovas kaimynystėje – vilios ypatingomis dovanomis klientams, „Aromatų sodas“ – nauja nišinių kvapų kolekcija. Net 10 Stiklių, M. Antokolskio, Gaono ir Žydų gatvių butikų ir galerijų pristatys naujas juvelyrikos ir madų kolekcijas, siūlys vaišes, muziką, gražių ir stilingų, įdomių ir maištingų sielų kompaniją. Visi butikai ir galerijos sumaišys savo naujienų ir ypatingų pasiūlymų kokteilius, kvies į vakarėlius, persirengimo, nuotaikos ir naujų pažinčių loterijas.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
4 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button