Lietuvos naujienos

Šeimų sąjūdžio protestui liberalus jaunimas rengia atsaką: nenorime, kad riaušės pasikartotų

Rugsėjo 10 d. Šeimų sąjūdžio planuojamam protestui Lietuvos liberalaus jaunimo (LLJ) nariai ruošia kontrmitingą. Šios politinės, nepartinės jaunimo organizacijos pirmininkas Lukas Stravinskas pažymi, kad leidimas atsakomajam renginiui dar nėra išduotas, tačiau prašymas prie Prezidentūros susirinkti iki 100 žmonių savivaldybei jau yra pateiktas.

„Dar neturime leidimų iš savivaldybės, todėl neorganizuojame ir jungtis nekviečiame, tačiau, taip, esame pateikę prašymą savivaldybei dėl leidimo palaikymo akcijai už teisės viršenybę ir demokratiją.“, – Eltai sakė LLJ pirmininkas L. Stravinskas.

Jaunieji liberalai šiuo renginiu sako siekią prisidėti prie to, kad nepasikartotų rugpjūčio 10 d. scenarijus, kai prie Seimo organizuotas protestas prieš Vyriausybės tuomet planuotas COVID-19 valdymo priemones išaugo į riaušes.

 

„Mus, kaip bendruomenę, labai nuliūdino tai, kas vyko prie Seimo rugpjūčio 10 d., buvo sužeistų pareigūnų. Nenorime, kad tai pasikartotų, norime parodyti, kad yra ir kita pusė, kuri nepalaiko smurto“, – tvirtino LLJ vadovas.

Organizatoriai sako planuoją kontrprotestą rengti prie Prezidentūros, kadangi savivaldybė susirinkimui prie Seimo išduoti leidimą nėra linkusi, o šalies vadovo Gitano Nausėdos reakcija į rugpjūčio 10 d. riaušes, jaunųjų liberalų nuomone, buvo neadekvati.

„Taip pat kartu norime atkreipti ir prezidento Gitano Nausėdos dėmesį, kad jo reakcija į kilusias riaušes yra tiesiog neadekvati. Tie protestuotojai, matyt, jo labiau klausytų nei Vyriausybės, nes juk prieš ją ir protestuoja, todėl tikrai reikėjo jo griežtesnės pozicijos ir pasmerkimo“, – teigė L. Stravinskas.

 

ELTA primena, kad rugpjūčio 10 d. nuo ryto prie Seimo vykęs protestas prieš COVID-19 ribojimus išaugo į riaušes. Seimo įėjimus užblokavusius mitinguotojus nustūmė į įvykio vietą atvykusi riaušių policija. Prieš protestuotojus riaušių policijos pareigūnai panaudojo ašarines dujas, piktybiškiausiai nusiteikę protestuotojai buvo išvesti. Policijos pareigūnai mitingo dalyvius nustūmė nuo Seimo vartų, taip sudarydami galimybę iš Seimo išvykti parlamentarams.

Reaguodamas į prie Seimo susirinkusios protestuotojų minios veiksmus G. Nausėda tuomet pabrėžė, kad teisė reikšti savo nuomonę nėra tolygi laisvei smurtauti.

„Demokratija nėra anarchija. Žodžio laisvė nėra laisvė įžeidinėti, o protesto laisvė nėra smurto laisvė“, – socialiniame feisbuko tinkle tuomet rašė G. Nausėda.

 

Šalies vadovas pažymėjo, kad politikai turėtų visuomenei argumentuotai paaiškinti savo sprendimus.

„Taip, piliečiai gali protestuoti ir reikšti savo nuomonę. Taip, politikai neturėtų kabinti piliečiams etikečių, o argumentuoti ir aiškinti savo sprendimus, net jei tai atima daug laiko, energijos, o kartais net gali atrodyti beviltiška“, – rašė jis.

Tačiau tuo pačiu jis akcentavo, kad nepateisina protestuotojų veiksmų, kai buvo užblokuotas Seimo rūmų išėjimas.

 

„Lietuva susiduria su didžiuliais iššūkiais ir mūsų pyktis, mūsų susiskaldymas yra tai, kas silpnina valstybę labai atsakingu metu. Nepateisinu Seimo užblokavimo. Kviečiu civilizuotai – be užgauliojimų ir užsipuolimų – leisti Seimo nariams išeiti iš parlamento pastato“, – tuomet ragino G. Nausėda.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
35 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button