Antrojo turo rezultatai ir svarbiausi įvykiai ČIA…

Sekmadienį Lietuva rinko tryliktąjį Seimą – naujos sudėties Tautos atstovybę. Pradedami skaičiuoti rinkėjų balsai ir gaunami pirmieji rezultatai.

Rinkėjų aktyvumas Seimo rinkimų pirmajame ture siekė  47,6 proc. – trimis procentiniais punktais mažiau nei prieš ketverius metus, paskelbė Vyriausioji rinkimų komisija (VRK).

Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Tuo metu dabar valdžioje esančios Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir Socialdemokratų darbo partija neperkopė rinkimų barjero.

5Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai24,8023
13Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga17,5016
16Darbo partija9,479
17Lietuvos socialdemokratų partija9,268
3Laisvės partija9,028
12Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis6,796
8Lietuvos lenkų rinkimų akcija – Krikščioniškų šeimų sąjunga4,820
9Lietuvos socialdemokratų darbo partija3,170
6Centro partija – tautininkai2,280
7Nacionalinis susivienijimas2,140
2Partija „Laisvė ir teisingumas“1,990
14Lietuvos žaliųjų partija1,640
1„Drąsos kelias“ politinė partija1,130
11Partija LIETUVA – VISŲ0,960
15Krikščionių sąjunga0,750
10KARTŲ SOLIDARUMO SĄJUNGA – SANTALKA LIETUVAI0,490
4Lietuvos liaudies partija0,250

Nuolat atnaujinama:

15:40 val. Kadenciją baigusi prezidentė Dalia Grybauskaitė sako, kad Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pasirodymas pirmajame Seimo rinkimų ture rodo, kad ši politinė jėga „aptingo“. Jos teigimu, šaliai svarbu turėti stiprias atsvaras abiejose politinių polių pusėse.

14:29 val. Užsienio lietuvių aktyvumo Seimo rinkimuose užtenka, kad Pasaulio lietuvių apygarda išliktų ir 2024 metų rinkimams, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) vadovė Laura Matjošaitytė.

13:45 val. D. Grybauskaitė rinkimų rezultatus vadina balsavimu už ateities, o ne praeities Lietuvą (BNS)

13:40 val. Būtų sunku rasti geresnį užsienio reikalų ministrą nei L. Linkevičius, sako LSDDP (BNS)

13:30 val. Aktyviausiai į Seimo rinkimus atėjo balsuoti  rinkėjai, kurių amžiaus grupė – nuo 55 iki 64 metų. Sekmadienį  rinkimuose dalyvavo 125 tūkstančiai šios amžiaus grupės moterų ir beveik 95 tūkstančiai vyrų. Tokią statistiką apie Seimo rinkimus pirmadienį  pateikė Vyriausiosios  rinkimų komisijos pirmininkė Laura Matjošaitytė. (ELTA)

12:37 val. V. Tomaševskis žada trauktis iš pirmininkų, bet abejoja, ar partija tam pritars

12:35 val. Už Seimo rinkimų kartelės barjero likusios Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) pirmininkas Valdemaras Tomaševskis sako prisiimąs visą atsakomybę už nesėkmingus rinkimų rezultatus. Tiesa, jis teigia, kad jo likimą pirmininko kėdėje spręs partijos valdyba. (ELTA)

12:30 val. V. Čmilytė-Nielsen: rezultatus vertiname teigiamai, bet tikėjomės geresnių (BNS)

11:41 val. A. Armonaitė apie R. Karbauskį: jis nori kontroliuoti žmonių gyvenimus (ELTA)

11:26 val. Laisvės partiją palaikę rinkėjai išgirdo partijos siųstą pozityvios politikos, dėmesio švietimui ir žmogaus teisėms žinią, sako partijos lyderė Aušrinė Armonaitė.

„Mums pavyko paskleisti žinią, jog Lietuvoje įmanoma pozityvios politikos idėja, jog mes turėtume daugiau galvoti apie ateitį, pamiršti praeities nesutarimus“, – spaudos konferencijoje kalbėjo A. Armonaitė. (BNS)

11:04 val. G. Paluckas: socialdemokratų lūkesčiai nepasiekti, bet viltys dedamos į antrąjį turą

10:58 val. Į antrą turą vienmandatėje Panemunės apygardoje Kaune patekęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako, kad atsilikimą nuo konservatorės Gintarės Skaistės lėmė koronaviruso pandemija, „išjungusi“ jį nuo tiesioginio bendravimo su rinkėjais. (BNS)

10:52 val. Į Seimą po rinkėjų reitingavimo pateks ir sąrašo pabaigoje ar ketvirtajame dešimtuke buvę kandidatai, tarp labiausiai „šoktelėjusių“ politikų – konservatorių ir „valstiečių“ atstovai.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) rinkėjai iš 141-osios vietos į 21-ąją kilstelėjo buvusį Seimo nuolatinį atstovą Europos Sąjungoje, konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio patarėją Matą Maldeikį.

20-čia vietų – iš 39 į 19-ąją pakilo ir į Seimą pateko partijos atstovas, Vilniaus savivaldybės tarybos narys Arūnas Valinskas, per 16 vietų, į 17-ąją poziciją pasislinko ir dabartinis parlamentaras Vytautas Kernagis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijoje labiausiai į viršų šoktelėjo Seimo narė Rūta Miliūtė – ji iš 33 vietos priešrinkiminiame sąraše po reitingavimo pakilo į 16-ąją ir tapo kol kas paskutiniąja pagal sąrašą į Seimą patekusia LVŽS kandidate. (BNS)

10:50 val. V. Uspaskichas: nesvarbu, kas formuos Vyriausybę, esame pasiruošę bendradarbiauti (BNS)

10:40 val. Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, antra liko valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Tuo metu dabar valdžioje esančios Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir Socialdemokratų darbo partija neperkopė rinkimų barjero.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, už konservatorius balsavo 24,8 proc. rinkėjų ir jie gaus 23 mandatus parlamente.

Dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 17,5 proc. balsų ir 16 mandatų, Darbo partija – 9,47 proc. ir devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc. ir aštuonis mandatus.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko 9,02 proc. balsų ir užsitikrino aštuonis mandatus, Liberalų sąjūdis – 6,79 proc. ir šešis mandatus.

Naujausiais duomenimis, daugiau partijų 5 proc. rinkimų barjero neįveikė. Visai šalia jo liko LLRA-KŠS su 4,82 proc. balsų. (BNS)

10:26 val. Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis apgailestauja dėl dabartinių koalicijos partnerių Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (LLRA) nesėkmės daugiamandatėje apygardoje. (BNS)

10:19 val. „Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, vertindamas antrojo turo galimybes, mano, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) kartu su centro kairės partijomis vis dar gali formuoti valdančiąją daugumą. (ELTA)

10:17 val. I. Šimonytė: norėčiau, kad mūsų ministrai būtų ne tik profesionalūs, tačiau ir vertybiškai artimi TS-LKD

10:15 val. Liberalioms partijoms Seimo rinkimuose gavus nemažą palaikymą,  Lietuvos profesinių sąjungų konfederacijos vadovė baiminasi, kad bus pamiršta socialinė gerovė. 

„Stebina augantis palaikymas liberaliam judėjimui, mes daugiau kairiųjų pažiūrų atstovai, mūsų pagrindinė misija – rūpintis kiekvieno piliečio socialine gerove, o liberalai, priešingai deklaruoja savo pažiūras ir matėme, kaip vyko ir per karantiną, buvo kėsintasi liberalizuoti dar labiau Darbo kodeksą, jie nepasisako už progresinius mokesčius ar didesnį kapitalo apmokestinimą“, – BNS sakė konfederacijos pirmininkė Inga Ruginienė.

09:47 val. Būsima valdžia turėtų siekti dialogo su verslu bei nepriiminėti staigių sprendimų, ypač mokesčių srityje, sako Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas.

Pasak Andriaus Romanovskio, prieš rinkimus šį lūkestį atitiko kone visos partijos, su kuriomis verslas bendravo. Anot jo, gerai, kad į parlamentą nepateko radikalios, prieš verslą nusiteikusios partijos.

09:40 val.  Naujajame Seime suformuota plati valdančioji santarvės koalicija galėtų aprėpti didesnį rinkėjų lūkesčių ratą, sako pirmame rinkimų ture nugalėjusios Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis. 

09:29 val. Pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, tuo metu dabar valdžioje esančios Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir Socialdemokratų darbo partija neperkopė rinkimų barjero.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, 1988 iš 1989 apylinkių balsais, už konservatorius balsavo 24,8 proc. rinkėjų ir jie gaus 23 mandatus parlamente. Iki galutinių rezultatų trūksta vienos apylinkės balsų.

Dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo 17,5 proc. balsų ir 16 mandatų, Darbo partija – 9,47 proc. ir devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija – 9,26 proc. ir aštuonis mandatus.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko 9,02 proc. balsų ir užsitikrino aštuonis mandatus, Liberalų sąjūdis – 6,78 proc. ir šešis mandatus.

Naujausiais duomenimis, daugiau partijų 5 proc. rinkimų barjero neįveikė. Visai šalia jo liko LLRA-KŠS su 4,83 proc. balsų.

09:12 val. Porinkiminės spaudos konferencijos

08:36 val. Pasaulio lietuvių apygardoje antrajame ture rungsis A. Armonaitė ir D. Asanavičiūtė

07:30 val. Suskaičiavus rinkėjų balsus didžiojoje dalyje apylinkių, pirmąjį Seimo rinkimų turą daugiamandatėje apygardoje laimėjo opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai, tuo metu dabar valdžioje esanti Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) neperkopė rinkimų barjero.

Pirminiais Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, 1980 iš 1989 apylinkių balsais, už konservatorius balsavo per 24 proc. rinkėjų ir jie gaus 23 mandatus parlamente.

Dabartinė valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gavo per 17 proc. balsų ir 16 mandatų, Darbo partija – per 9 proc. ir devynis mandatus, Lietuvos socialdemokratų partija – 9 proc. ir aštuonis mandatus.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija surinko beveik 9 proc. balsų ir užsitikrino aštuonis mandatus, Liberalų sąjūdis – beveik 7 proc. ir šešis mandatus.

02:12 val. V. Tomaševskis žada atsistatydinti iš partijos vadovų šiai neperžengus 5 proc. barjero  

02:07 val. Buvę Seimo pirmininkai L. Graužinienė, A. Paulauskas ir V. Gedvilas į Seimą nepateko

02:05 val. A. Juozaitis neatmeta varianto susijungti su kitomis į Seimą nepatekusiomis partijomis

01:34 val. Mandato Seime nebegausiantis N. Puteikis: liberalai užkariauja Lietuvą (ELTA)

01:22 val. Opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pirmauja Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje, valdantieji „valstiečiai“ lieka antri, Darbo partija – kol kas trečia, bet jai ant kulnų lipa socialdemokratai, rodo Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenys

Suskaičiavus balsus 1570-yje apylinkių iš 1989, TS-LKD surinko 21 proc. balsų ir gauna 19 mandatų, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga gauna beveik 20 proc. balsų ir 18 mandatų, Darbo partija – 11 proc. ir 11 mandatų, Lietuvos socialdemokratų partija – 10 proc. ir devynis mandatus.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija, negalutiniais duomenimis, surinko daugiau kaip 7 proc. balsų ir turi septynis mandatus, Liberalų sąjūdis – per 6 proc. ir šešis mandatus.

01:07 val. V. Čmilytė-Nielsen apie Laisvės partijos pasirodymą: pozityvu, kad centro dešinės rinkėjai turės stiprų atstovavimą.

01:03 val. A. Guoga teigia esantis pasiruošęs būti ministru, tarp variantų – švietimo ministro postas

00:58 val. Naujai įsteigto „Laisvės ir teisingumo“ nesėkmę daugiamandatėje apygardoje lėmė ir nesugebėjimas įtraukti naujų, inovatyvių žmonių, sako partijos pirmininkas ir sąrašo lyderis Remigijus Žemaitaitis. (BNS)

00:38 val. Vidurnakčio rezultatai paliko LLRA-KŠS už patekimo į Seimą ribos

Anksčiau atrodė, kad ši partija užsitikrino 5 mandatus, tačiau naujausiais duomenimis, gautais iš 1423 apylinkių, ji lieka už patekimo į Seimą ribos, nes  už ją atiduota 4,91 proc. balsų. (ELTA)

00:34 val. R. Karbauskis: dabartiniai rezultatai rodo, kad liksime antri

00:27 val. G. Paluckas: jei rezultatai bus blogesni nei 2016 metais, gerai tokių rinkimų nevertinsime (ELTA)

00:26 val. Opozicinio Liberalų sąjūdžio vienas iš lyderių Eugenijus Gentvilas teigia, kad pirmieji Seimo rinkimų rezultatai nuteikia optimistiškai, tačiau daug kas priklausys nuo balsavimo rezultatų sostinėje. (BNS)

00:15 val. G. Kirkilas prakalbo apie LSDDP padarytas klaidas: manau, kad reikia atnaujinti vadovybę (ELTA)

00:02 val. V. Tomaševskis: Seime galime dirbti su visomis partijomis išskyrus konservatorius

23:59 val. TS-LKD spaudos konferencija belaukiant LR Seimo rinkimų rezultatų

Nuotr.: Rokas Lukoševičius

23:47 val. G. Paluckas neslepia, kad Darbo partijos rezultatai nustebino: ruošiasi kovoti antrajame rinkimų ture (ELTA)

23:46 val. Konservatoriai tikisi laimėti pirmąjį turą, imsis iniciatyvos burti plačią koaliciją (BNS)

23:35 val. R. Karbauskis: jei bus galimybė siūlyti A. Verygą sveikatos apsaugos ministru – tikrai jį siūlysime (ELTA)

23:33 val. S. Skvernelis: pokalbiai dėl galimų koalicijų prasidės pirmadienį, pats neskambinsiu niekam (BNS)

23:27 val. A. Zuokas: net aš pasigedau aktyvesnės rinkiminės agitacijos (ELTA)

23:25 val. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga laukia Seimo rinkimų rezultatų

Nuotr.: Julius Kalinskas, BNS

23:19 val. Suskaičiavus pusės mažų apylinkių duomenis, pirmauja „valstiečiai“, vejasi konservatoriai

Sekmadienį suskaičiavus pusės nedidelių apylinkių duomenis, Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje pirmauja valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, juos vejasi opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiamais duomenimis, suskaičiavus balsus 1082 apylinkėse iš 1989, už „valstiečius“ balsavo 21,59 proc. rinkėjų, ir tai kol kas jiems duotų 19 mandatų iš 70-ties daugiamandatėje apygardoje.

Antroje vietoje yra opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 17,12 proc. balsų, tai jiems kol kas žada 15 mandatų.

Trečioje vietoje yra per praėjusius rinkimus daugiamandatėje barjero neperlipusi Darbo partija su 13,23 proc. balsų ir 12 mandatų. 

Ketvirta būtų opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, kuri šiose apylinkėse surinko 10,8 proc. rinkėjų balsų ir gautų 10 mandatų.

Pirmą kartą parlamento rinkimuose dalyvaujanti Laisvės partija perkopia 5 proc. barjerą su 5,79 proc. rinkėjų balsų ir galėtų tikėtis penkių mandatų.

Opozicinis Liberalų sąjūdis šiose apylinkėse surinko 5,61 proc. balsų ir irgi gautų penkis mandatus.

Paskutinė partija, tarpiniais duomenimis, perkopianti 5 proc. barjerą būtų Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga su 4,07 proc. rinkėjų balsų, kurie šiuo metu jiems duotų keturis mandatus. (BNS)

23:12 val. A. Armonaitė: manau, galima tvirtai pasakyti, kad Laisvės partija bus Seime (ELTA)

23:01 val. V. Uspaskichas: jei ne kronaviruso pandemija, Seimo rinkimuose kovotume dėl pirmos vietos

22:51 val. Seimo rinkimų rezultatų skaičiavimas atnešė naujų tendencijų. Nauji duomenys rodo, kad į Seimą gali patekti  ne tik  “valstiečiai”, “darbiečiai”,  konservatoriai, socialdemokratai, bet ir Laisvės partija, Liberalų sąjūdis bei Lietuvos lenkų rinkimų akcija- Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Preliminariais duomenimis, po penkis mandatus gali tikėtis Laisvės partija (5,31 proc.)  ir Liberalų sąjūdis (5,28 proc.) Keturis mandatus naujame Seime gali gauti LLRA-KŠS (5,16 proc). (ELTA)

22: 50 val. Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, kaip ir premjeras Saulius Skvernelis, skeptiškai vertina galimybes būti koalicijoje su konservatoriais. A. Veryga taip pat labai atsargiai vertina galimybes toliau likti ministru „valstiečių“ sėkmės atveju rinkimuose. Pasak jo, tai buvo be galo sunkus darbas.

22:47 val. Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikisi, kad vienmandatėse apygardose partija iškovos iki 8 mandatų ir turės frakciją Seime. 

22:31 val. R. Žemaitaitis: turėjome mažai laiko pasiruošti rinkimams

22:24 val. Sekmadienį suskaičiavus daugiau kaip ketvirtadalio nedidelių apylinkių duomenis, Seimo rinkimuose daugiamandatėje apygardoje pirmauja valdančioji Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) skelbiamais duomenimis, suskaičiavus balsus 623 apylinkėse iš 1989, už „valstiečius“ balsavo 23,38 proc. rinkėjų, ir tai kol kas jiems duotų 22 mandatus iš 70-ties daugiamandatėje apygardoje.

Antroje vietoje yra opozicinė Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai su 15,63 proc. balsų, tai jiems kol kas žada 15 mandatų.
Trečioje vietoje yra per praėjusius rinkimus daugiamandatėje barjero neperlipusi Darbo partija su 14,44 proc. balsų ir 13 mandatų.

Ketvirta būtų opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija, kuri šiose apylinkėse surinko 11,05 proc. rinkėjų balsų ir gautų 10 mandatų.

Opozicinis Liberalų sąjūdis šiose apylinkėse surinko 5,24 proc. balsų ir gautų penkis mandatus. (BNS)

22:20 val. A. Armonaitė tikisi, kad Lietuva pasirinks pozityvios politikos ateitį (BNS)

22:04 val. V. Uspaskichas: mažesnis aktyvumas kaimiškose vietovėse turės įtakos partijos rezultatams

21:54 val. G. Paluckas: galimybės derėtis dėl centro-kairės koalicijos priklausys nuo rinkėjų

21:52 val. S. Skvernelis: koaliciją galėtų sudaryti „valstiečiai“, socialdemokratai ir Darbo partija

21:50 val. Pirmieji rinkimų rezultatai – “valstiečių”, “darbiečių” ir konservatorių naudai

21:48 val. R. Žemaitaitis: 8-10 mandatų būtų labai didelis įvertinimas

„Tikiuosi, kad ji (frakcija) bus. Birželio pradžioje sakiau – jeigu mes gausime nuo 8 iki 10 vietų, tai bus didelis įvertinimas man, ir kaip partijos pirmininkui, kaip suvienytos jėgos“ – LRT televizijoje sekmadienį sakė R. Žemaitaitis. (BNS)

21:46 val. A. Veryga apie koaliciją su konservatoriais: sunku su tokiomis politinėmis jėgomis kažką formuoti

„Mes norėtume, kad būtų galimybė formuoti tokią koaliciją, kad mes galėtume tęsti darbus, kurie dar yra nebaigti“, – LNK televizijos rinkimams skirtoje laidoje sakė ministras. (ELTA)

21: 45 val. G. Kirkilas: tikimės įveikti barjerą

„Tikimės to paties, ką ir sakėme daugybę kartu – tikimės praeiti barjerą ir turėti 6-7 vienmandatininkus. 11-12 (su daugiamandatininkais – ELTA), jei 5 proc. praeiname“, – žurnalistams Seime sakė G. Kirkilas (ELTA)

21:35 val. L. Linkevičius: Pasaulio lietuvių vienmandatės apygardos įkūrimas – laimėjimas

„Aš manau, kad čia pergalė yra jau to, kad mūsų tautiečiai susitelkę įrodė, kad ši apygarda įsteigta neatsitiktinai ir jeigu sakykime bendras balsavusių procentas yra menkesnis visoje Lietuvoje, tai čia užsiregistravusių yra daugiau nei du kartus nei 2016 metais“, – LRT radijui teigė L. Linkevičius, akcentuodamas, kad Pasaulio lietuvių vienmandatė apygarda yra pati didžiausia rinkėjų skaičiumi. (ELTA)

21:30 val. Politologai sako, kad mažesnį nei prieš ketverius metus rinkėjų aktyvumą Seimo rinkimuose galėjo nulemti koronaviruso pandemija.

„Galima, žinoma, tik spėlioti, kas lėmė tai, kad jis keliais procentiniais punktais mažesnis nei prieš ketverius metus: ar oras, ar nenoras rizikuoti dėl galimo užkrato, ar nemažai daliai tiesiog yra gerai taip, kaip yra, jie nenori pasinaudoti teise balsuoti“, – BNS sakė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto profesorius Ramūnas Vilpišauskas.

Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos profesorės Jūratės Novagrockienės teigimu, rinkėjų aktyvumas, turint galvoje pandemijos situaciją, yra „labai neblogas“, o jį, jos vertinimu, paveikė tiek žmonių baimė, tiek įvairūs nesklandumai, susiję su saviizoliacijoje buvusių žmonių balsavimu.

„Reikia „užmesti“ kažkokį procentą, kurie tiesiog bijojo eiti balsuoti, todėl, kad vienaip ar kitaip yra tam tikra baimė užsikrėsti“, – sakė politologė. (BNS)

21:26 val. V. Pranckietis: galima vertinti, kad pirmasis rinkimų turas vyko sklandžiai

„Turbūt būtų galima sakyti, kad (rinkimų diena – ELTA) buvo sklandi. Buvo tik (apie – ELTA) 70 skundų, bet tokių didelių nuodėmių rinkimuose niekur nesimatė, papirkinėjimo per daug nesigirdėjo. Tai jau yra gerai. O kad buvo kažkokių nesklandumų, mes pirmą kartą rinkimus vykdome pandemijos metu. Be abejo, kad visada yra tokių iššūkių, kokių negali numatyti“, – žurnalistams sekmadienį sakė V. Pranckietis.

21:22 val. VRK vadovė apie skundus: kai kur komisijų nariai negalėjo patekti pas rinkėjus

„Kiekvienas atvejis analizuojamas, kur galėjome, organizavome balsavimą, ačiū visiems Lietuvoje esančių rinkimų komisijų nariams, kurie greitai, operatyviai organizavo šį procesą ir padėjo rinkėjams pasinaudoti teise dalyvauti rinkimuose“, – per spaudos konferenciją sekmadienį sakė L. Matjošaitytė.

21:17 val. Jei kuri partija norės kalbėtis dėl koalicijos, mes atsakysime, tačiau greičiausiai derybų teks palaukti, sako Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis. 

„Visų pirma, sprendžiant iš paskutinių rinkimų, tai rezultatų gali tekti laukti labai ilgai (…) 2016 metais rezultatų teko laukti keletą dienų, pirmininkė įspėja, kad gali būti dar ilgiau. Bent jau mūsų nuostata tokia, kad reikia labai ramiai žiūrėti, kaip čia viskas atrodys“, – sekmadienį žurnalistams partijos rinkimų štabe Vilniuje sakė G. Landsbergis. 

„Bet jeigu bus tokių intencijų iš kažko kalbėtis, mes be abejonės nieko prieš esame atsakyti, visada“, – teigė jis. 

Jis taip pat teigė dar nežinantis, kurios partijos kandidatus konservatoriai palaikys antrajame ture, dėl to bus sprendžiama individualiai. (BNS)

21:11 val. Lietuvos socialdemokratu partija laukia rinkimu rezultatu.

Nuotr.: Lukas Balandis, BNS

20:59 val. Seimo rinkimai 2020, balsų skaičiavimas

20:57 val. Jei kuri partija norės kalbėtis dėl koalicijos, mes atsakysime, tačiau greičiausiai derybų teks palaukti, sako Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Gabrielius Landsbergis. 

„Visų pirma, sprendžiant iš paskutinių rinkimų, tai rezultatų gali tekti laukti labai ilgai (…) 2016 metais rezultatų teko laukti keletą dienų, pirmininkė įspėja, kad gali būti dar ilgiau. Bent jau mūsų nuostata tokia, kad reikia labai ramiai žiūrėti, kaip čia viskas atrodys“, – sekmadienį žurnalistams partijos rinkimų štabe Vilniuje sakė G. Landsbergis. 

„Bet jeigu bus tokių intencijų iš kažko kalbėtis, mes be abejonės nieko prieš esame atsakyti, visada“, – teigė jis. (BNS)

20:46 val. Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė sako, kad sunkiausiai koaliciją įsivaizduotų su  pastaruosius ketverius metus uždaros ir gąsdinimais grįstos Lietuvos viziją kūrusiais politikais.

„Iš tikrųjų būtų labai sunku bendradarbiauti su tais politikais, kurie pastaruosius ketverius metus Lietuvoje uždavė tokios uždaros, konservatyvios, bauginančios, gąsdinimais grįstos visuomenės toną. Lietuva nėra tokia visuomenė. Lietuva jau yra mačiusi pasaulio, apsiskaičiusi ir norinti pozityvios politikos. Tad su tais, kurie skleidžia tokią nuotaiką, man atrodo, būtų sunku dirbti. Bet pasižiūrėsim, ką žmonės išrinko“, – Eltai teigė partijos pirmininkė.

Nors A. Armonaitė neįvardino, su kuria partija ketintų sudaryti koaliciją, ji tikino, kad sieks bendradarbiauti su tai politikais, kurie palaikys Laisvės partijos išsikeltus tikslus. (ELTA)

20:40 val. Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) senbuviai nariai iš naujos sudėties Seimo tikisi kokybiškesnio darbo, naujų iniciatyvų įgyvendinimo, žmonių lūkesčių patenkinimo. Pasak jų, tikimasi demokratiškesnio parlamento bei duotų rinkėjams pažadų įgyvendinimo.

Kaip žurnalistams laukiant rinkimų rezultatų sakė partijos garbės pirmininkas Vytenis Andriukaitis, iš naujo parlamento tikimasi „naujos darbo kokybės“.

„Naujos darbo kokybės, didesnio strateginio mąstymo, daugiau įžvalgų diskutuojant apie tai, kas gi yra bendro visoje ES rinkoje, kaip galima būtų įsijungti į daugelį iniciatyvų, kurios galėtų pritraukti Lietuvai žymiai daugiau investicijų“, – sakė V. Andriukaitis.

20:30 val. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos (TS-LKD) sąrašo lyderė Ingrida Šimonytė sekmadienį, pasibaigus balsavimo laikui Seimo rinkimuose, padėkojo visiems atėjusiems balsuoti bei pabrėžė, kad galutines išvadas bus galima daryti tik po antrojo rinkimų turo.

„Pirmiausia norėčiau padėkoti visiems, kas matė reikalą išreikšti savo nuomonę, pasinaudoti teise, už kurią kaimyninėje šalyje žmonės nebijo gauti į kaulus. Mes tą teisę turime, ją branginame. Labai džiugu, kad, nepaisant pandemijos keliamų iššūkių, didelė dalis žmonių matė reikalą ateiti iš anksto ar šiandien ir savo valią pareikšti“, – žurnalistams sekmadienio vakarą teigė I. Šimonytė. (ELTA)

20:15 val. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako nemanantis, kad didesnis rinkėjų aktyvumas miestuose nei kaimiškose vietovėse gali turėti įtakos jo partijos rezultatams.

„Nematau didelio skirtumo. Manau, kad truputį pasikeitė situacija nuo 2016 metų ir dabar turėtų Vilniuje, Kaune būti didesnis pasiskirstymas miestuose tarp partijų“, – žurnalistams „valstiečių“ štabe sostinėje sakė R. Karbauskis. (BNS)

REZULTATAI: Vienmandatėse

Žemėlapis sukurtas Vyriausiosios rinkimų komisijos užsakymu.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

32 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist