Reikia svarstyti, ar Seimui būtina išlaikyti viešbutį – jį galėtų pakeisti nuomos kompensavimas, sako Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen.

Seimui antradienį teikiamos Seimo statuto pataisos, kurios numatytų, kad Vilniuje nekilnojamo turto turintys parlamentarai turėtų mokėti už parlamento viešbučio nuomą, jei jame gyventų.

Šiuo metu gyvenamojo ploto Vilniuje neturintys Seimo nariai už gyvenimą parlamento viešbutyje nemoka, o turintys nekilnojamo turto sostinėje gali gyventi viešbutyje, jei yra vietų, mokėdami tik už komunalines paslaugas.

Parlamento vadovė sakė balsuosianti už šias pataisas, tačiau sakė, kad ilgalaikėje perspektyvoje tikriausiai būtų sutaupoma iš viso atsisakius Seimo viešbučio ir pardavus Gedimino prospekte esantį pastatą. 

„Tolimesnis tikslas apskritai būtų svarstyti Seimo viešbučio būtinybę. Tam reikalingas platus politinis sutarimas, mes esam valdyboj apsisprendę, kad pirmus žingsnius darom. Vizija yra, kad Seimo nariai nuomotųsi, bet reikia sutarti dėl mechanizmo, kaip kompensuoti, kokią sumą“, – antradienį Seime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Ji teigė, kad Europos Sąjungos šalys taiko skirtingus modelius dėl parlamentarų apgyvendinimo, tačiau savo viešbučius turi mažuma. 

„Dažniausiai tai yra kompensavimas nuomos. Ilgainiui tai susidarytų nemaža suma, bet reikėtų vertinti, kad Seimo viešbutis kaip pastatas irgi reikalauja nuolatinių investicijų, reikia jį remontuoti ir panašiai, matyt, sutaupytume pinigų, jei eitume pardavimo keliu“, – sakė parlamento vadovė.

Seimo viešbutis yra sostinės Gedimino prospekte, priešais parlamento rūmus. Jame yra 72 vieno, dviejų ir trijų kambarių butai. Iniciatyvos atsisakyti patalpų parlamente iškeliamos nebe pirma kadencija, tačiau iki šiol nebuvo priartėta prie jų įgyvendinimo.

Pirmumo teisę apsigyventi viešbutyje turi Seimo nariai, neturintys nuosavo būsto sostinėje, tačiau esant laisvų vietų gali gyventi ir kiti parlamentarai, tik jie turi susimokėti už komunalines paslaugas.

Seimo statutas numato, kad pirmąja eile butas suteikiamas tiems Seimo nariams, kurie neturi ir per pastaruosius penkerius metus nuosavybės teise neturėjo gyvenamosios vietos Vilniuje bei turi gyvenamąją vietą, nutolusią daugiau nei 25 km už sostinės ribų. Jiems gyvenimo Seimo viešbutyje išlaidos (už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas) kompensuojamos.

Kiti Seimo viešbutyje gyvenantys Seimo nariai moka už šaltą ir karštą vandenį, elektros energiją, dujas, šiluminę energiją ir komunalines paslaugas pagal patvirtintus tarifus.

Autorė Milena Andrukaitytė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist