Seimas linkęs už savavališkai užimtą privačią automobilio parkavimo vietą numatyti nuo 30 iki 90 eurų siekiančias baudas ir priverstinį tokios transporto priemonės nuvežimą.

Antradienį parlamentarai pritarė tai numatančioms Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms. Jas po svarstymo palaikė 81 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, 30 parlamentarų susilaikė. Dėl baudų įteisinimo Seime liko dar vienas balsavimas – priėmimo stadija.

Seimo narys demokratas Algirdas Stončaitis prognozavo, kad dėl naujo reguliavimo padidės darbo krūvis policijai, didės konfliktinių situacijų.

„Reikės aiškiai ir suprantamai kiekvienam gyventojui ir miesto svečiams pažymėti, kad tai yra privačios parkavimo vietos ir nevalia jomis naudotis be savininko sutikimo. Šitas reguliavimas  įneš  papildomų keblumų, nesusipratimų. (…) Konfliktinių situacijų, tikėtina, didės, policijai darbo daugės“, –  iš Seimo tribūnos sakė A. Stončaitis.

Jo nuomone, viena iš išeičių būtų numatyti papildomus asignavimus policijai.

„Kitas dalykas, gal reikėjo numatyti, kad to imtis būtų galėję ir savivaldybių Viešosios tvarkos skyriai“, – svarstė A. Stončaitis.

Kodekso pataisas inicijavęs Seimo narys konservatorius Vilius Semeška mano, kad privati nuosavybė turi būti ginama, tam yra valstybė, savivalda, policija.

„Problema yra tame, kad iki šiol užėmus neteisėtai privačią parkavimo vietą, policijos pareigūnai atvykdavo, tačiau padėti gyventojams negalėjo, nes neturėjo teisinių instrumentų“, – sakė V. Semeška.

Kodekse įteisinus baudas, jo nuomone, tai bus atgrasymo priemonė, kaip pvz. buvo ir dėl rūkymo balkonuose.

Jei Seimas pritartų, baudos grėstų už neteisėtą parkavimą „kito asmens nuosavybės teise, nuomos, panaudos ar kitais teisėtais pagrindais valdomoje transporto priemonės stovėjimo vietoje ar žemės sklype, kuriame ji įrengta“. Tokios stovėjimo vietos turi būti pažymėtos kelio ženklu „Rezervuota stovėjimo vieta“.

Parlamentaras V. Semeška projektą parengė reaguodamas į gyventojų skundus, nes vis daugiau žmonių įsigyja privačias požemines arba antžemines parkingo vietas, tačiau jos kartais būna neteisėtai užimtos.

Jadvyga Bieliavska (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

11 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist