Lietuvos naujienos

SBA grupė: darbo vietų ukrainiečiams turime, reikia tik vietų jų vaikams švietimo įstaigose

SBA grupė ragina savivaldybes kuo skubiau rasti vietų ukrainiečių vaikams darželiuose ar mokyklose, kad jų mamos galėtų įsidarbinti. SBA grupės organizacijos vystymo vadovė Jelena Grišina sako, kad SBA grupės įmonės jau pajuto didesnį ukrainiečių domėjimąsi galimybėmis čia įsidarbinti.

„Kadangi į Lietuvą daugiausiai atvyksta moterys su vaikais, jos dažniausiai ir ieško galimybių įsidarbinti. Pastebime tendenciją, kad dėl galimybės įdarbinti iš Ukrainos atvykusius artimuosius, giminaičius ar pažįstamus teiraujasi jau dabar SBA grupės įmonėse dirbantys ukrainiečiai. Taip, pavyzdžiui, „Kauno balduose“ pasiūlėme siuvėjos darbą keturioms ką tik į Lietuvą atvykusioms moterims, jos ir apgyvendintos įmonės būstuose.

„Klaipėdos balduose“ įdarbinome vienos kolegės artimą giminaitę. Kadangi iš Ukrainos dažniausiai atvyksta moterys su vaikais, jos darbo ieškotis gali tik tuomet, kai vaikai pradeda lankyti darželius ir mokyklas. Todėl labai svarbu, kad savivaldybės operatyviai rastų jiems vietų švietimo įstaigose.

 

Į laisvas pozicijas, kurių per visas grupės baldų gamybos ir tekstilės įmones turime apie 100, priimame ukrainiečius, kurie turi tinkamų kompetencijų. Pavyzdžiui, SBA bendrovėse „Utenos trikotažas“ ir „Šatrija“ galėtume įdarbinti apie trisdešimt siuvėjų. Baldų įmonėse turime laisvų pozicijų žmonėms, turintiems kitokių kompetencijų – priimtume elektrikus, įrengimų operatorius, šaltkalvius ir pan.”, – sako J. Grišina.

SBA grupės įmonėse Lietuvoje, kuriose dirba daugiau kaip 4500 darbuotojų, užsieniečių yra kiek daugiau nei 110. Ukrainiečiai iki šiol sudarė dešimtadalį jų, ir daugiausiai tai moterys. 

Eleonora Budzinauskienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Dundukai

Teisingai. Lietuviams špygą, o ukrainiečiams vietas į darželį. Lietuviai, von iš gimtinės, čia ukrainos žemė! O 👍
Tokiais tempais lt kalba bus antroji savo šalyje, neužilgo.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button