Lietuvos naujienos

Santaros klinikose – per 200 COVID-19 užsikrėtusių darbuotojų, bet situacija dar stabili

Santaros klinikose yra per 200 COVID-19 užsikrėtusių medikų ir kitų darbuotojų, daugėja ir užimtų pacientų lovų, bet situacija kol kas išlieka stabili, teigia klinikų direktorius Feliksas Jankevičius.

Anot jo, jei sergamumas toliau augs, neatmetama prašyti pagalbos su personalu iš kitų įstaigų, taip pat bus svarstoma pasinaudoti galimybe leisti dirbti ir besimptome COVID-19 forma sergantiems medikams.

Padėčiai blogėjant, leis dirbti ir sergantiems

„Auga pakankamai sparčiai užsikrėtusių medikų, darbuotojų skaičius. Šiuo metu 212 darbuotojų užsikrėtę koronavirusu ir nedirba“, – penktadienį žurnalistams sakė klinikų vadovas.

 

„Tai nėra labai aukštas procentas, kol kas tai labai smarkiai nepaveikė Santaros klinikų veiklos. Bet jei augs toliau darbuotojų užsikrėtimas, negalinčių dirbti skaičius, tuomet turėsime pasitelkti ir pagalbinių darbuotojų iš kitų įstaigų“, – teigė jis.

Anot jo, tai, ar įstaiga prašys pagalbos, priklausys nuo sergančiųjų skaičiaus konkrečiuose padaliniuose, jei dalinys nebegalės užtikrinti darbo. Pasak jo, du trečdaliai susirgusiųjų yra medikai, trečdalis – pagalbiniai darbuotojai, susirgimai, anot direktoriaus, kol kas maždaug tolygiai pasiskirstę po visus skyrius.

F. Jankevičius patvirtino, kad COVID-19 besimptome forma sergantys medikai į darbą būtų kviečiami tik situacijai pablogėjus.

 

„Tikrai taip, be jokios abejonės, reikalui esant, situacijai pablogėjus, mes tikrai pasinaudosime tokia galimybe turint tokį ministro įsakymą. Žinoma, darbuotojui sutikus, neabejotinai pasinaudosime, bet tokio poreikio kol kas nėra“, – tvirtino įstaigos direktorius.  

Gydomi tik neskiepyti vaikai

Pasak F. Jankevičiaus, sparčiai augant užsikrėtimų skaičiui, bendras hospitalizacijų skaičius Vilniaus regione išaugo nežymiai – Vilniaus regione yra apie 40 proc. laisvų lovų koronavirusu sergantiems pacientams, toks pat procentas laisvų lovų yra ir reanimacijos skyriuje.

„Santaros klinikose situacija šiek tiek blogesnė, šiandien užimta beveik 85 proc. aktyvaus gydymo lovų ir virš 70 proc. reanimacijos lovų“, – teigė jis.

 

Pasak jo, neramina ir tai, kad auga užsikrėtusių ir hospitalizuotų vaikų skaičius.

„Šiuo metu Santaros klinikose jau turime 17 vaikų, trijų iš jų būklė pakankamai sudėtinga, jie gydosi reanimacijos skyriuje“, – tvirtino F. Jankevičius.

Anot jo, visi sergantieji vaikai yra neskiepyti, jų vidutinis amžius – apie septyneri metai, o visi sunkesnės būklės pacientai taip pat nėra vakcinuoti.

 

„Didžioji dalis, beveik 99 proc. pacientų, kurie patenka į reanimacijos skyrių, kurių būklė yra sunki, yra neskiepyti pacientai. Įvairaus amžiaus, bet visgi šiuo metu dominuoja 60-mečiai, 50-mečiai“, – pabrėžė klinikų vadovas. 

Autorius Ignas Jačauskas

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
6 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Vytas
Vytas
8 mėnesius

Kai buvo 700 sergančiųjų, buvo uzdaromi miestai, parduotuvės, verslai patirdavo nuostolius. Kai patvirtinta 11 000 sergančiųjų, vyksta koncertai, veikia kino salės, kviečia teatrai…
Kas nors gali paaiškinti kas šių žmonių galvose ir kaip jie priima sprendimus? Kuo vadovaujasi? Aš jau nežinau ką galvoti…

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button